10 PORAD DOTYCZĄCYCH ZDROWIA I KONDYCJI FIZYCZNEJ

10 PORAD DOTYCZĄCYCH ZDROWIA I KONDYCJI FIZYCZNEJ

10 PORAD DOTYCZĄCYCH ZDROWIA I KONDYCJI FIZYCZNEJ 300 450 FitNow - treningi personalne

Zdobywanie dobrej formy i jej utrzymanie nie jest ani łatwe, ani proste. Natłok informacji nadchodzących z każdej strony może zamieszać nam w głowach. Spróbujmy zatem zresetować się i posłuchać najprostszych wskazówek, które pozwolą nam wyciągnąć maksimum korzyści z sesji treningowych.

1. Ćwicz kardio
20 min kardio, 3 razy w tygodniu, znacząco poprawi twoją kondycję fizyczną, może pomóc ci zachować zdrowie i kontrolować wagę ciała. Ćwiczenie z umiarkowaną intensywnością (60-90% maksymalnego tętna) daje najlepsze wyniki.

2. Podnoś ciężary
Trening siłowy wzmocni nie tylko twoje mięśnie, ale także kości i więzadła. Regularny trening siłowy może poprawić twoją postawę, ton mięśni i pomóc w utracie wagi przez przyspieszenie metabolizmu.

3. Rozciągaj się
Regularne rozciąganie powstrzyma mięśnie od skracania się z wiekiem i może zredukować prawdopodobieństwo bólów pleców spowodowanych siedzącym trybem życia.

4. Rozwijaj tułów
Silny tułów (mięśnie brzucha i dolna część pleców) sprawi, że wszystkie prace domowe będą łatwiejsze, a także uchroni dolny odcinek pleców przed chronicznym bólem.

5. Rób to, co lubisz
Wybieraj aktywność fizyczną, którą naprawdę lubisz i na którą nie możesz się doczekać. Jeśli nie lubisz biegać, spróbuj chodzić, tańczyć lub jeździć na rowerze. Nie lubisz siłowni, by wykonywać trening siłowy? Spróbuj trenować w domu, wykorzystując ćwiczenia z masą ciała. Zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest, że będziesz trzymał się planu, który lubisz, niż takiego, który nie sprawia ci żadnej przyjemności.

6. Noś specjalne buty do odpowiednich aktywności
Noszenie niewłaściwego obuwia (np. na twardej podeszwie do biegania) może zwiększyć prawdopodobieństwo odniesienia kontuzji. Odpowiednie buty mogą znacznie poprawić komfort ćwiczeń, a przez to zwiększysz ogólne zadowolenie z treningu.

7. Pij dużo wody
Gdy ćwiczymy, nasze ciała dla schłodzenia wydzielają duże ilości potu. Bardzo ważne jest uzupełnianie utraconych zapasów wody. Staraj się wypijać dziennie co najmniej 6-8 szklanek wody, plus dodatkową ilość podczas treningów.

8. Jedz dużo nieprzetworzonych owoców i warzyw
Warzywa i owoce zawierają witaminy, minerały i błonnik, dlatego wszystkie są niezbędne dla zachowania zdrowia. Zmniejszenie ilości spożycia przetworzonego, sztucznie dosładzanego jedzenia i zastąpienie go formą naturalną i surową, jest kluczowe dla osiągnięcia korzyści z ćwiczeń.

9. Ćwicz z przyjaciółmi i z rodziną
Zaproponuj swoim znajomym i rodzinie wspólne treningi! Ćwiczenia w grupie, szczególnie z bliskimi ludźmi są nie tylko bardzo przyjemne i dużo ciekawsze, ale także zwiększają twoją motywację.

10. Ustaw sobie cele
Trening bez określonego celu może spowodować, że stracisz motywację, więc lepiej spróbuj wyznaczyć cel, tak byś mógł pozostać skupiony na nim i na treningach. Pamiętaj, że najlepsze cele są osobiste i ograniczone czasowo, by pomóc ci jeszcze bardziej skupić się na ich osiągnięciu.