PRZYSIAD NA JEDNEJ NODZE!

PRZYSIAD NA JEDNEJ NODZE!

PRZYSIAD NA JEDNEJ NODZE! 300 453 FitNow - treningi personalne

Zalety przysiadu na jednej nodze… Trening siłowy pomaga przyspieszyć metabolizm, spala tłuszcz gdy nie ćwiczysz, rozwija masę mięśniową, która wygląda naprawdę niesamowicie, zwiększa siłę i powoduje to, że wyglądacie doskonale we wszystkim, co tylko chcecie na siebie założyć!!!
Szczególnie trening dolnych części ciała jest kluczem do uzyskania najlepszych wyników. Nie tylko rzeźbisz dolne partie ciała, lecz także spalasz dużo więcej kalorii, ponieważ mięśnie nóg i pośladków są jednymi z największych i najsilniejszych w organiźmie.
Moim ulubionym ćwiczeniem w tym wypadku jest przysiad na jednej nodze z drugą nogą opartą na ławce z tyłu (lub z trx, gumą etc…). To zdecydowanie najlepsze ćwiczenie, które możemy wykonać jednostronnie (na jedną nogę). Możesz je dostosować do poziomu swojej sprawności fizycznej, a w dodatku wykonasz je praktycznie wszędzie.

Jak wykonać ćwiczenie?
Jak to działa: Umieść jedną stopę na ławce tak, by palce wskazywały do tyłu i rozluźnij kostkę. Ustaw się w pozycji wykroku spinając mięśnie tułowia. Chwyć hantle w dłonie (lub zacznij bez obciążenia jeśli nie wykonywałaś tego ćwiczenia nigdy wcześniej). Rozluźnij nogę ułożoną na ławce i wykonaj przysiad na jednej nodze tak głęboki jak możesz. Unosząc korpus opieraj ciężar na pięcie i angażuj pośladki oraz mięśnie dwugłowe ud. Powtórz 8-12 razy na stronę i zmień nogę
Jak zmieniać intensywność: Jeśli jesteś początkujący, używaj tylko masy ciała i pozwól, by kolano lekko dotknęło podłogi, koncentrując się na powolnym ruchu podczas wyciskania ciała w górę do pozycji startowej. Pomoże to poprawić równowagę. Jeżeli jesteś bardziej zaawansowany, możesz użyć ciężkich hantli i również zwolnić tempo wykonywania ćwiczenia. Dla zaawansowanych polecam obniżać się przez 4 sekundy, utrzymać dolną pozycję przez dwie, a następnie wycisnąć korpus w górę i powtarzać.
Zaangażowane mięśnie: Mięśnie pośladkowe, Mięśnie czworogłowe ud, Mięśnie dwugłowe ud, Mięśnie tułowia