POŚWIĄTECZNE SPOSOBY SPALANIA TŁUSZCZU…

Prawda na temat utraty wagi w saunie...

poniedziałek, 30 Styczeń 2017

Niektóre osoby korzystają z sauny, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Podczas gdy sauna może być pomocna w procesie zrzucania wagi, istnieją pewne sfery na które ma ona lub nie ma wpływu. Jeśli jesteś zainteresowana korzystaniem z sauny, by pozbyć się zbędnych kilogramów – czytaj dalej.

Utrata wagi kontra utrata tłuszczu…Spędzanie 30 minut w saunie sprawi, że utracisz wagę. Zaskoczona? To prawda, że stracisz na wadze, jednak będzie to wynikało z utraty wody. Gdy przebywasz w saunie, pocisz się. Ten pot to woda wymieszana z solą. Gdy tylko znów się nawodnisz, odzyskasz dawną wagę. Jeśli nawodnisz się czymś, co nie jest wodą, możesz nawet odzyskać utracone kilogramy w postaci tłuszczu.

Sauna jako sposób na spalanie kalorii…Wielu zwolenników sauny twierdzi, że jest ona narzędziem pomocnym w utracie wagi. Twierdzą, że gdy się pocisz i przegrzewasz, ciało pracuje ciężej i dlatego spala więcej kalorii. To wszystko prawda. Spalisz więcej kalorii siedząc w saunie niż siedząc przed telewizorem. 
Gruczoły potowe potrzebują energii by wytwarzać pot, a twoje serce musi pompować więcej krwi, spalając więcej energii. Jednak serce jest jedynym mięśniem, który pracuje podczas twojego pobytu w saunie. Tak naprawdę spalisz więcej kalorii spacerując przez 30 minut niż spędzając 30 minut w saunie.

Sauna jako sposób na oczyszczenie ciała z toksyn…Korzystanie z sauny może pomóc w odtruwaniu twojego ciała. Gdy siedzisz w gorącym pomieszczeniu krążenie krwi staje się bardziej wydajne. Dodatkowo, pocąc się pozbywasz się nadmiaru soli znajdującej się w twoim organiźmie. Detoks może czasem wspomóc utratę zbędnych kilogramów, szczególnie jeśli dotarłaś do stagnacji w swoim planie utraty wagi. Jednak sauna sama w sobie nie pomoże ci w zrzuceniu wagi. Musisz stosować zdrową dietę oraz program treningowy.

Inne zalety sauny…Sauna jest świetnym sposobem na pozbycie się stresu. Działa relaksująco i uwalnia nas od różnego rodzaju napięć. Jeśli jesz więcej, kiedy jesteś zestresowana, sauna może ci pomóc w utracie wagi, ponieważ sprawi, że będziesz jadła mniej.
Spędzanie czasu w saunie po treningu może zmniejszyć ból mięśni, który będziesz później odczuwać. Ma to dwie dodatkowe zalety. Po pierwsze, jeśli unikasz treningów ze względu na ból, który po nich odczuwasz, sauna sprawi, że będziesz ćwiczyć tyle, ile potrzebujesz. Po drugie, przyspiesza czas regeneracji więc będziesz gotowa znów trenować wcześniej niż w przypadku, gdy nie skorzystałabyś z sauny.
Niestety przekonanie, że samo przebywanie w saunie pozwala stracić zbędne kilogramy jest mitem. To w pewien sposób zniekształcona teoria, która wprowadza w błąd. Oczywiście, sauna może pomóc w walce z utratą wagi, ale ważne jest przede wszystkim prowadzenie zdrowego trybu życia, a to oznacza zdrową, zbilansowaną dietę polączoną z dużą ilością codziennej aktywności i regularnych treningów.