PIĘKNE NOGI…

PIĘKNE NOGI…

PIĘKNE NOGI… 1544 647 FitNow - treningi personalne

Poniżej przedstawiamy kilka domowych treningów tonujących nogi dla osób początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych, które pomogą osiągnąć wygląd i sprawność nóg o jakich zawsze marzyłaś…

Najlepsze ćwiczenia nóg dla kobiet:  Wykonuj jeden z tych treningów: początkujący, średniozaawansowany lub zaawansowany 2-3 razy w tygodniu przez 3-6 tygodni.

Potrzebny sprzęt: Krzesło

Poziom 1:  Trening nóg dla początkujących;
1 – Przysiad na krzesło
– stań tyłem do krzesła ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Przenosząc ciężar ciała na pięty i wciągając brzuch, ugnij się w biodrach i delikatnie obniż pupę w stronę krzesła. Zatrzymaj się na moment zanim usiądziesz. Powróć do pozycji początkowej. Wykonaj 3 serie składające się z 10-15 powtórzeń.

2 – Unoszenie nogi – Stań przodem do krzesła. Unieś prawą nogę, zachowując rozluźnioną stopę i umieść piętę na siedzeniu krzesła. Rozluźnij kolano lewej nogi i unoś prawą stopę z krzesła aż poczujesz, że twoje mięśnie czworogłowe zaczynają pracować. Zachowując uniesioną nogę, ugnij lekko lewe kolano i wyprostuj je po chwili. Wykonaj 10-15 powtórzeń. Zmień strony i powtórz ćwiczenie, by ukończyć serię. Wykonaj łącznie 3 serie.

3 – Plié – Stań trzymając oparcie krzesła. Ustaw stopy w pozycji litery „V”, z palcami stóp rozstawionymi na około 10cm i złączonymi piętami. Ugnij nogi w kolanach i unieś pięty nad podłogę. Następnie obniżaj biodra aż poczujesz, że mięśnie czworogłowe intensywnie pracują. Wykonaj ruch w górę i w dół 10-15 razy, by ukończyć 1 serię. Wykonaj łącznie 3 serie.

Poziom 2:  Trening nóg dla średniozaawansowanych;
1 – Wykrok „Pivot” – Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Prawą nogą zrób krok na ukos w tył – na godzinę 7. Ugnij obydwie nogi w kolanach, wykonując pozycję wykroku. Pochyl tułów w przód o 30 stopni. Wykonaj ruch w górę i w dół 10-15 razy, by ukończyć 1 serię. Wykonaj łącznie 3 serie.

2 – Wchodzenie na pudło/krzesło po skosie – Stań po prawej stronie krzesła ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Unieś prawą nogę i zrób nią krok na siedzenie krzesła krzyżując nogi. Przesuń prawą piętę na siedzenie i unieś się zachowując równowagę na jednej nodze, przyciągając lewe kolano do klatki piersiowej. Wyprostuj lewą nogę i powoli zejdź na lewą stronę krzesła. Powtórz ten ruch z lewą nogą. To dopiero jedno powtórzenie. Wykonaj 3 serie składające się z 8-10 powtórzeń.

3 – Wykrok – Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder, lewą ręką trzymając się krzesła dla zachowania równowagi. Zrób krok prawą stopą w przód na odległość około 60cm. Rozkładając ciężar równomiernie na obydwie stopy, unieś pięty wysoko. Ugnij obydwie nogi w kolanach i obniżaj biodra aż poczujesz, że twoje mięśnie czworogłowe zaczynają pracować. Wykonuj ruch w górę i w dół 10-15 razy. Zmień strony i powtórz ruch, by ukończyć jedną serię. Wykonaj łącznie 3 serie.