KLATKA PIERSIOWA – FAKTY…

Dowiedz się dlaczego powinnaś trenować klatkę piesiową?

poniedziałek, 13 Maj 2019

Jeśli podstawowe pompki są dla ciebie zbyt łatwe, istnieje kilka odmian zwiększających ich intensywność. Spróbuj wykonać pompki skośne, pompki na piłce stabilizacyjnej, pompki na jednej ręce, z nogami na ławce etc..

Uwaga na zakres powtórzeń: wyciskając na ławce (poziomej, skośnej w górę lub w dół) staraj się wykonywać 6-8 w miarę ciężkich powtórzeń. Zawsze zaczynaj od serii rozgrzewającej z 15 powtórzeniami przed przejściem do cięższych serii. Dla rozpiętek i wyciskania w wąskim uchwycie staraj się wykonywać po 10-12 powtórzeń w serii. Pompki ćwicz do pełnego zmęczenia mięśni, tak byś nie była w stanie wykonać już więcej ani jednego powtórzenia.

Możesz trenować klatkę raz lub dwa razy w tygodniu. Nie musisz częściej chyba, że masz zaplanowane treningi całego ciała 3 razy w tygodniu. Wtedy wybierz tylko jedno lub dwa ćwiczenia, by dopełnić trening.

W zależności od tego jak wygląda podział twoich treningów, możesz trenować klatkę powiedzmy raz w tygodniu. Oto dwa przykłady jak połączyć te trzy ćwiczenia w szybki i efektywny trening klatki.

 Ćwiczenia Serii Powtórzeń
 Wyciskanie sztangi na ławce 1 15
 Wyciskanie sztangi na ławce 4 6
 Wyciskanie sztangi na ławce skośnej w górę 2 8
 Rozpiętki hantlami na ławce poziomej 2 10
 Pompki 1 max

 

 Obwód ze sztangą: powtórz 3-4 razy Serii Powtórzeń
 Pompki 1 max
 Pompki z nogami na piłce stabilizacyjnej 3 max
 Wyciskanie sztangi na ławce skośnej w dół 3 8
 Rozpiętki na ławce skośnej w górę 2 10
 Wyciskanie sztangi na ławce w wąskim uchwycie 1 12

Ujawnij swoje nowe ciało! Mam nadzieję, że przekonałem cię jak łatwe jest włączenie treningu klatki piersiowej do ogólnego treningu całego ciała. Wiele kobiet obawia się, że będą wyglądać zbyt męsko, lecz trening klatki nie jest winowajcą. Tak się składa, że zmniejszając ilość tkanki tłuszczowej, prawdopodobnie zmniejszą się rozmiary waszych staników.
Tak, drogie panie, wasz biust składa się przede wszystkim z tkanki tłuszczowej, a nie mięśniowej. Dla wielu kobiet to nie jest problem. Osiągnięcie idealnego poziomu sprawności fizycznej przynosi zawsze niesamowite korzyści, takie jak masa energii do życia, pewność siebie i ogólnie doskonałe samopoczucie.
Podsumowując: Trening klatki pomoże ci uniknąć kontuzji i zbudować ładnie wyrzeźbione barki oraz ramiona. Jest jednym z elementów układanki fitness, który nie może być pominięty jeśli chcesz mieć niesamowite ciało.