HURRICANE…

HURRICANE…

HURRICANE… 300 433 admin

Pracując z moimi klientkami staram się skupiać przede wszystkim na ćwiczeniach siłowych, lecz gdy są one połączone w formie obwodu, otrzymują dodatkowy element treningu kondycyjnego. Przekonałem się, że jest to najlepszy i najbardziej skuteczny sposób, by trenować dla maksymalnej utraty tłuszczu i rozwoju mięśni.
Istnieje wiele zmiennych, które mogą być dostosowywane, jak np. ilość powtórzeń czy używane obciążenie. Niektóre dni koncentrują się na ciężkich podnoszeniach bez elementu kondycyjnego, a inne będą zawierać wykroki, pompki i wiosła z TRX od razu po ćwiczeniu z linami lub sprincie.
Jednym z bardziej skutecznych stylów treningowych, który okazał się dla mnie i moich klientów wyjątkowy, jest system zwany Hurricane. Osobiście wykorzystuję tą technikę w swoich treningach i chciałbym podzielić się właściwym planem treningowym, który proponuję wykorzystać.
Rodzaje ćwiczeń i okresy odpoczynku można modyfikować, zależnie od rodzaju zaawansowania i poziomu sprawności fizycznej…

Trening w stylu Huraganowym… Lubię wykonywać dwa treningi Hurricane w tygodniu i dwa ciężkie treningi siłowe (na górne i dolne partie ciała). Możesz też dodać jeden dzień sprintów, jeśli chcesz.
Założeniem Hurricane jest rozpoczęcie od kardio wysokiej intensywności, a następnie wykonanie dwóch ćwiczeń siłowych. Ukończysz w sumie 9 serii (3 serie każdego bloku ćwiczeń).

 Blok 1 – Powtórz 3 razy powtórzeń/czas
 Sprint na bieżni stacjonarnej 30 sek
 Odpoczynek 30 sek
 Pompki 10
 Wymachy z kettlebells 15
 Odpoczynek 60 sek

Przed kolejnym blokiem, odpocznij 2 minuty

 Blok 2 – Powtórz 3 razy powtórzeń/czas
 Sprint na bieżni stacjonarnej 30 sek
 Odpoczynek 30 sek
 Wyciskanie hantli w pionie 8
 Wykroki z hantlami 8 na stronę
 Odpoczynek 60 sek

Przed kolejnym blokiem, odpocznij 2 minuty

 Blok 3 – Powtórz 3 razy powtórzeń/czas
 Sprint na bieżni stacjonarnej 30 sek
 Odpoczynek 30 sek
 Podrzut z kettlebell 5 na stronę
 Przeciwne wiosło z TRX 10
 Odpoczynek 60 sek