DLA KOBIET: ZACZNIJCIE PODNOSIĆ CIĘŻARY

DLA KOBIET: ZACZNIJCIE PODNOSIĆ CIĘŻARY

DLA KOBIET: ZACZNIJCIE PODNOSIĆ CIĘŻARY 330 389 FitNow - treningi personalne

Podnoszenie ciężarów może być na początku nieco przerażające dla kobiet. Rozglądasz się po siłowni i widzisz olbrzymich facetów, sapiących i podnoszących więcej niż ty sama ważysz. Zaczynasz się poważnie zastanawiać czy nie odwrócić się i nie wrócić do starego, dobrego kardio.
Stój !!! Nie wracaj do grona ludzi, którzy dzień w dzień nie robią nic więcej niż kardio na orbitrekach. Moim zdaniem (nie obrażając nikigo) przypominają oni myszoskoczki biegające w kołowrotku – bezmyślnie się poruszają, ale tak naprawdę nie docierają do żadnego celu. Niezależnie od tego, jakie są twoje cele – pozbycie się zbędnych kilogramów, nadanie tonu mięśniom, czy zyskanie lepszego zdrowia – podnoszenie ciężarów sprawi, że osiągniesz te cele o wiele szybciej.

Troszkę teorii…
Czy wiedziałaś, że mięśnie spalają więcej kalorii niż tłuszcz? Dlatego im więcej mięśni masz, tym wydajniej twoje ciało spala tłuszcz. Połączenie ćwiczeń kardio i podnoszenia ciężarów to bardziej wydajna droga do pozbycia się tłuszczu niż godziny spędzone tylko z samym kardio.

Wiem, co sobie myślisz: „Czy podnoszenie ciężarów nie sprawi, że będę mocno umięśniona?”To najczęściej zadawane pytanie albo obawa, którą wyrażają kobiety, gdy sugeruję, że podnoszenie ciężarów powinno stać się częścią ich reżimu treningowego. Odpowiedź to głośne: „NIE!!!”
Wiele kobiet boi się, że podnoszenie 5kg hantli przemieni je w Arnolda Schwarzeneggera. Gdyby tylko wiedziały ile podnoszenia ciężarów i jakich ilości jedzenia to wymaga, by zyskać znaczącą masę mięśniową, nigdy nie zadałaby takiego pytania. Prawda jest taka, że poziom intensywności, z którą większość kobiet podnosi obciążenia, sprawi że ich ciało będzie solidne i stonowane. Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na takie ciało!

Jedną ze wspaniałych cech podnoszenia ciężarów jest to, że możesz je dostosować do swoich specyficznych celów. Jeśli chcesz dodać masy mięśniowej, musisz podnosić duże obciążenia i wykonywać mniej powtórzeń. Jeśli twoim celem jest pozbycie się tkanki tłuszczowej i nadanie tonu mięśniom, powinnaś podnosić średnie obciążenia, przy większej ilości powtórzeń oraz dodatkowo wykonywać ćwiczenia kardio.

Pomoc praktyczna… A teraz, gdy już rozwialiśmy twoje obawy, na co czekasz? Oto kilka prostych wskazówek, dzięki którym pójdziesz na siłownię i będziesz na nią ciągle wracać:

1. Zrób rozeznanie.Wybierz kilka kobiecych czasopism i sprawdź ich strony internetowe, ale (przykro mi to powiedzieć) PRAWIE WSZYSTKIE magazyny i ich strony kręcą się wokół tematyki typu plotki / newsy itp.  Rozwiązanie jest proste – pobierz nasze plany treningowe – „ZNAJDŹ PLAN TRENINGOWY”Jeśli tam nic cię nie zainteresuje, zapraszamy do zapoznania się z artykułami w sekcji „SIŁOWNIA DLA KOBIET”  . Tam również zamieszczamy świetne programy podnoszenia ciężarów, wraz ze wskazówkami dotyczącymi postawy i techniki dla początkujących i zaawansowanych. Obejrzyj filmiki w przypadku trudniejszych ćwiczeń.  Przykładowe ćwiczenia znajdziecie w dziale „GRUPY MIĘŚNIOWE”. Postawa i technika są najważniejsze jeśli chodzi o zapobieganie urazom i czerpanie największych korzyści z podnoszenia ciężarów.

2. Zatrudnij trenera Jako nowicjusz, na pewno będziesz czerpać mnóstwo korzyści z pracy z trenerem, przynajmniej przez kilka pierwszych treningów podnoszenia ciężarów. Trener będzie w stanie skomentować twoją postawę i zasugerować jakie zmiany powinnaś wprowadzić, by osiągnąć i zachować idealną technikę.

3. Nie bój się poprosić o pomoc Gdy już wpadniesz w rutynę, zauważysz, że na siłowni regularnie pojawiają się ci sami ludzie. Nie bój się ich poprosić o obserwowanie lub sprawdzenie twojej postawy. Nie będą mieli nic przeciwko. Tak naprawdę, prawdopodobnie będzie im to schlebiać. Większość z nas woli obserwować znajomego zamiast siedzieć i gapić się na zegar w trakcie odpoczynku.