ZWYKŁA POMPKA – NUDA…

ZWYKŁA POMPKA – NUDA…

ZWYKŁA POMPKA – NUDA… 1550 651 FitNow - treningi personalne

Większość gimnastycznych odmian pompek wymaga ogromnych nakładów siły i mocy oraz sprawia, że wyciskanie na ławce wygląda jak zabawa dla dzieci!
Poniżej przyjrzymy się 5 wspaniałym odmianom pompek, które naprawdę poddadzą próbie twoje zdolności…
Standardowa pompka;Standardowa pompka to najbardziej podstawowa odmiana, jednak niektórzy ludzie zbyt szybko przechodzą na trudniejsze wariacje. Ta wersja powinna zostać opanowana do perfekcji, zanim spróbujemy bardziej skomplikowanych odmian. Co możemy zmienić?
Tempo – zwolnij tempo do np 2:5, gdzie dwa jest fazą koncentryczną, a pięć fazą ekscentryczną.
Izometrycznie – przyjmij tempo np 2:5 dodatkowo dokładając element izometryczny. Czyli tempo jak powyżej, dodatkowo zatrzymujesz się (na np 5 sekund) w połowie drogi pomiędzy ugiętymi i wyprostowanymi ramionami.

Pompka na kółkach gimnastycznych;Mimo, że wygląda dokładnie tak samo jak standardowa pompka, wersja na kółkach gimnastycznych jest znacznie trudniejsza – kółka są bardzo niestabilne. Pompka na kółkach gimnastycznych jest również dobrą próbką tego, jak wygląda trening na kółkach i może pomóc w przetarciu szlaków do innych ćwiczeń gimnastycznych z tym przyrządem takich jak; wspieranie ciągiem, pompki szwedki na kółkach i wiele innych.

Pompka z klaśnięciem;Rozwijanie mocy przy użyciu pompek jest relatywnie łatwe z tą wariacją. Pompki z klaśnięciem można odpowiednio dostosować i ułatwić, umieszczając ręce na uniesionej platformie. Nie musisz ograniczać się do jednego klaśnięcia. Klaskanie za plecami, podwójne i potrójne mogą być w twoim zasięgu, jeśli trenujesz wystarczająco ciężko.

Pompka na rękach;Pompka na rękach to dobra odmiana, która skupi się na ramionach bardziej niż jakiekolwiek inne ćwiczenie z masą ciała. Kolejną zaletą jest to, że będziesz musiał nauczyć się solidnie stać na rękach, a to potrafi zdziałać cuda jeśli chodzi o zdolności lekkoatletyczne. Początki bywają trudne, ale zaczynamy to ćwiczenie wspierając stopy o ścianę.

Pompka gimnastyczna;Pompka gimnastyczna jest najlepszą odmianą tego ćwiczenia. Musisz w nim utrzymać całe ciało w powietrzu, ze stopami uniesionymi nad ziemię i wykonać pompkę. Nie muszę mówić, że opanowanie tej odmiany zajmuje tygodnie jak nie miesiące i jest idealnym przykładem na twierdzenia, że siłę można budować za pomocą ćwiczeń z masą własnego ciała.
23