SKŁONY BOCZNE Z HANTLAMI…

SKŁONY BOCZNE Z HANTLAMI…

SKŁONY BOCZNE Z HANTLAMI… 300 447 FitNow - treningi personalne

Daj swoim fałdkom tłuszczu zdrową dawkę nienawiści za pomocą jednego ruchu, który większość osób trenuje źle. Wykuwanie solidnej sekcji środkowej zależy od diety, kardio i wykonywania nieskończonych brzuszków. Ale jeśli chodzi o podejmowanie zdecydowanych działań, by pozbyć się fałdek tłuszczu, większość facetów nie ma pewności, jakie ćwiczenie najlepiej uporają się z problemem. Najbardziej popularnym i najczęściej źle używanym ćwiczeniem mięśni skośnych brzucha jest skłon boczny z hantlami.

Zasady poprawnych skłonów bocznych z hantlami;

Wykonuj je solo…Potrzebna ci tylko jedna hantla. Trzymanie dwóch, w tym jednej w opuszczonej ręce, psuje całe założenie tego ćwiczenia, ponieważ zapewnia przeciwwagę i odciąga uwagę od strony, nad którą próbujesz pracować. Więc trzymaj jedną hantlę w ręce przeciwnej do trenowanej strony i skup się na jednym mięśniu skośnym na raz.

Zachowaj płaszczyznę…Wyobraź sobie szybę, która dzieli twoje ciało na dwie strony i oddziela przednią połowę od tylnej. Nazywa się to płaszczyzną czołową. Prawidłowy skłon boczny z hantlami powinien być wykonywany jedynie w tej płaszczyźnie, bez pochylania się ani w przód ani w tył.

Zmieniaj ilość powtórzeń…Wykonuj boczne skłony z hantlami stosując różne schematy powtórzeń: z ciężkimi hantlami wykonuj średnią ilość powtórzeń (serie po 6-10), w połączeniu z lekkimi hantlami i większą ilością powtórzeń (serie składające się aż z 40). Gdy wybierasz hantle do ciężkich serii, pamiętaj by nie sprawiały, że się napinasz.

Rób postępy…By wszystko sobie utrudnić i zmienić sposób, w jaki ćwiczenie trenuje twoje mięśnie skośne, zmieniaj pozycję rąk. Na początku trzymaj wolną rękę po boku, następnie utrudnij ćwiczenie, umieszczając rękę w poprzek klatki piersiowej, później za głową i w końcu ugnij ją za głową (stosując starą technikę rozciągania znaną ci z lekcji wf-u).