SKŁONY BOCZNE Z HANTLAMI…

Pozbądź się fałdek tłuszczu dzięki skłonom bocznym z hantlami...

sobota, 15 Październik 2016

Najbardziej popularnym i najczęściej niepoprawnie używanym ćwiczeniem na mięśnie skośne brzucha jest skłon boczny z hantlami. Gdy już zrozumiesz, w jaki sposób działa ten ruch, to prawdopodobnie sposób w jaki go wykonywałeś i błędy techniczne obserwowane na siłowni będą wydawać ci się śmieszne.

Daj swoim fałdkom tłuszczu zdrową dawkę nienawiści za pomocą jednego ruchu, który większość osób trenuje źle. Wykuwanie solidnej sekcji środkowej zależy od diety, kardio i wykonywania nieskończonych brzuszków. Ale jeśli chodzi o podejmowanie zdecydowanych działań, by pozbyć się fałdek tłuszczu, większość facetów nie ma pewności, jakie ćwiczenie najlepiej uporają się z problemem. Najbardziej popularnym i najczęściej źle używanym ćwiczeniem mięśni skośnych brzucha jest skłon boczny z hantlami.

Zasady poprawnych skłonów bocznych z hantlami;

Wykonuj je solo…Potrzebna ci tylko jedna hantla. Trzymanie dwóch, w tym jednej w opuszczonej ręce, psuje całe założenie tego ćwiczenia, ponieważ zapewnia przeciwwagę i odciąga uwagę od strony, nad którą próbujesz pracować. Więc trzymaj jedną hantlę w ręce przeciwnej do trenowanej strony i skup się na jednym mięśniu skośnym na raz.

Zachowaj płaszczyznę…Wyobraź sobie szybę, która dzieli twoje ciało na dwie strony i oddziela przednią połowę od tylnej. Nazywa się to płaszczyzną czołową. Prawidłowy skłon boczny z hantlami powinien być wykonywany jedynie w tej płaszczyźnie, bez pochylania się ani w przód ani w tył.

Zmieniaj ilość powtórzeń…Wykonuj boczne skłony z hantlami stosując różne schematy powtórzeń: z ciężkimi hantlami wykonuj średnią ilość powtórzeń (serie po 6-10), w połączeniu z lekkimi hantlami i większą ilością powtórzeń (serie składające się aż z 40). Gdy wybierasz hantle do ciężkich serii, pamiętaj by nie sprawiały, że się napinasz.

Rób postępy…By wszystko sobie utrudnić i zmienić sposób, w jaki ćwiczenie trenuje twoje mięśnie skośne, zmieniaj pozycję rąk. Na początku trzymaj wolną rękę po boku, następnie utrudnij ćwiczenie, umieszczając rękę w poprzek klatki piersiowej, później za głową i w końcu ugnij ją za głową (stosując starą technikę rozciągania znaną ci z lekcji wf-u).