NATURALNE ZWIĘKSZANIE POZIOMU TESTOSTERONU…

NATURALNE ZWIĘKSZANIE POZIOMU TESTOSTERONU…

NATURALNE ZWIĘKSZANIE POZIOMU TESTOSTERONU… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Ale to, że nie zażywasz leków wcale nie oznacza, że nie możesz osiągać maksymalnych przyrostów mięśni. Tak naprawdę istnieje 11 strategii, które mogą pomóc w naturalnym zwiększeniu poziomu endogenicznego testosteronu bez uciekania się do potencjalnie nielegalnych i niebezpiecznych czynności.

POZIOM TESTOSTERONU…
Niedawno przeprowadzone badania w dziedzinie endokrynologi (badanie hormonów) ujawniło, że spadający poziom testosteronu u starzejących się mężczyzn jest po prostu nieunikniony – tak samo jak śmierć i podatki. Chociaż niski poziom testosteronu staje się bardziej widoczny u mężczyzn w wieku od 40 do 50 lat, niektórzy naukowcy odkryli, że mężczyźni w wieku 30 lat mogą odczuwać pewne efekty niskiego poziomu testosteronu, który wpływa na ich organizm. Powiązany z wiekiem spadek poziomu testosteronu jest jednym z głównych czynników, które wpływają na jakość życia.
„Normalny“ zakres testosteronu u mężczyzn jest niezwykle szeroki bowiem mieści się w przedziale od 250 – 850 nanogramów na dekalitr (ng/dl) krwi. Jednak idealnie byłoby, gdyby poziom testosteronu utrzymywał się bliżej górnej granicy „normalności” (bliżej 850 ng/dl) dla osiągnięcia optymalnego poziomu energii oraz wydajności w pokoju z obciążeniami oraz w sypialni. Niektóre z objawów niskiego poziomu testosteronu to ospałość, zmienność nastrojów, zmniejszony pociąg seksualny, utrata pamięci i zwiększona ilość tkanki tłuszczowej.

NATURALNA MAKSYMALIZACJA ILOŚCI TESTOSTERONU…
Poziom testosteronu może być przywrócony do normalnego zakresu przy zastosowaniu leczenia substytucyjnego testosteronem pod kontrolą DOŚWIADCZONEGO lekarza, ale wielu lekarzy nie jest jeszcze zaznajomionych (lub nie czuje się komfortowo) z przepisywaniem leczenia substytucyjnego testosteronem swoim pacjentom. Inne opcje to podejście naturalne, które może być zastosowane, by zmaksymalizować ilość testosteronu produkowanego przez organizm.
Strategie dotyczą sugestii na temat najlepszej struktury treningu, spożywanego oraz unikanego jedzenia oraz czynników dotyczących stylu życia.
1) Podnoś duże obciążenia;
Podnoszenie ciężarów zapewnia wzrost stężenia testosteronu w surowicy krwi, a skupienie się na złożonych/dotyczących wielu stawów ruchach jak przysiady, martwy ciąg i wyciskanie z większymi obciążeniami przy 6-8 powtórzeniach z maksymalnym zasięgiem i relatywnie krótkimi okresami odpoczynku pomiędzy seriami (1-2 minut) zapewnia lepszą reakcję hormonalną.
2) Trenuj wieczorem;
Ponieważ poziom testosteronu jest wyższy rano i wczesnym popołudniem, możesz być silniejszy podczas porannych treningów. Jednak udowodniono, że poziom testosteronu spada w ciągu dnia, więc podnoszenie ciężarów późnym popołudniem/wieczorem może pomóc w zwiększeniu poziomu testosteronu.
3) Ostrożnie z kardio;
Ćwiczenia kardio mogą być ważnym aspektem treningu dla utraty tłuszczu, ale jeśli wykonujesz zbyt dużo ćwiczeń tego typu lub ćwiczysz zbyt długo, może to wpłynąć na poziom testosteronu. Jeśli jest to obowiązkowa część twojej rutyny, wykonuj 30 minutowy trening kardio o średniej intensywności od razu po porannej pobudce przez cztery dni w tygodniu i podnoś obciążenia wieczorem. Jeśli nie możesz zastosować takiego rozkładu, wykonuj kardio o średniej intensywności po swoim treningu z obciążeniem (pamiętaj, by skończyć po 30 minutach).