JAK NAJLEPIEJ ĆWICZYĆ KLATKĘ PIERSIOWĄ?

JAK NAJLEPIEJ ĆWICZYĆ KLATKĘ PIERSIOWĄ?

JAK NAJLEPIEJ ĆWICZYĆ KLATKĘ PIERSIOWĄ? 300 509 FitNow - treningi personalne

Biceps i Triceps

Jeśli chcesz mieć masywne ramiona, musisz przede wszystkim skupić się na treningu tricepsów. Triceps ma z natury więcej masy mięśniowej niż biceps, co czyni go głównym mięśniem górnej części ramion.

Badacze zauważyli zdecydowanie większą aktywność elektryczną (aktywację mięśni) tricepsów podczas wykonywania wyciskania ze sztangą, w porównaniu z hantlami. Biceps z kolei jest bardziej angażowany przy wykorzystaniu hantli niż sztangi i maszyny Smitha.

Fakt ten określa, które mięśnie zaangażowane są w poszczególne ćwiczenia. Wyciskając sztangę zbudujesz silne tricepsy, natomiast wyciskając hantlami wzmocnisz bicepsy.

Ocena czynnika wygody

Jeśli ćwiczysz w domu, skorzystaj z hantli, chyba, że masz maszynę do wyciskania na klatkę. Pełen zestaw sztang i talerzy oraz ławka będą optymalnym rozwiązaniem.

Większość ludzi nie ma dostępu do maszyny Smitha w swoich domach. Na siłowni jednak maszyna Smitha pozwala wygodnie wyciskać całkiem duże obciążenie bez pomocy partnera. Zasadniczo to haki spełniają jego fukcję.

Werdykt

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie; który z wymienionych sprzętów jest lepszy? Wszystkie mają swoje wady i zalety, więc ważne jest by dobrze przyjrzeć się swojej sytuacji i ustalić, która opcja będzie najlepiej spełniać twoje cele.

Ciało reaguje najlepiej na zmienną stymulację, więc spróbuj wykonywać wyciskanie zmieniając sprzęt co kilka tygodni. Skorzystaj z mocnych stron każdego z nich.

Zaatakuj klatkę i mięśnie ramion różnymi metodami, by utrzymać stałą stymulację, dalszy przyrost siły i uniknąć zastoju. Upewnij się, że cały czas zwiększasz obciążenie.

Trening klatki piersiowej – sprawdź TUTAJ

Przykładowy trening klatki piersiowej

Dzień 1: Ciężki trening serii powtórzeń
Wyciskanie hantli na ławce poziomej 5 10, 10, 6, 6, 6
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej w górę 3 6
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej w górę na maszynie smitha 3 6
Rozpiętki hantlami na ławce poziomej 3 6

Dzień 2: Lżejszy trening serii powtórzeń
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej w górę 5 12, 12, 15, 15, 25
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 3 15, 15, 25
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej do szyi (gilotyna) 3 8-12
Rozpiętki hantlami na ławce skośnej w górę 2 (modyfikowane)
1 (standardowe)
12, 12
12
Rozpiętki na bramie 2 25