ZIELONE ŹRÓDŁO MOCY…

ZIELONE ŹRÓDŁO MOCY…

ZIELONE ŹRÓDŁO MOCY… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Zielona młodość…Prawdopodobnie to z limonki powstały cytryny, dlatego mają podobne działanie. W tych zielonych cytrusach znajduje się wiele prozdrowotnych substancji. Limonki w porównaniu do cytryn mają dużo więcej witaminy C, która pomaga zwalczyć stres oksydacyjny powstający podczas treningów. Flawonoidy pomagają zachować młodość na dłużej i chronią nas przed nowotworami. Inne substancje usprawniają funkcjonowanie wątroby i wpływają na uregulowanie poziomu glukozy we krwi. Poza tym limonki przełamują słodycz innych owoców i nadają wyraźny smak zdrowym słodyczom.

Zielona regeneracja…Pistacje to chyba najdłużej znane człowiekowi orzechy. Ludzie sięgają po nie już od kilku tysięcy lat. I bardzo dobrze, bo to cenne źródło wielu witamin. Jedną z nich jest witamina B6, która odpowiada za wiele procesów zachodzących w naszym ciele. Ułatwia przemiany aminokwasów, tłuszczów i węglowodanów, dzięki czemu magazynowanie energii staje się możliwe. Witamina B6 dba o prawidłowe skurcze mięśni, pracę serca i ciśnienie krwi. W połączeniu z magnezem, który też znajduje się w pistacjach, regeneruje przemęczony układ nerwowy i poprawia koncentrację.

Nutka zdrowej słodyczy…Daktyle to jedne ze słodszych suszonych owoców. Oprócz cukru dostarczają sporo błonnika. Włókno pokarmowe znacząco poprawia trawienie i usprawnia perystaltykę jelit. Dodatkowo pomaga uregulować poziom cholesterolu we krwi, obniża poziom trójglicerydów i zapobiega miażdżycy. Daktyle zawierają też naturalne salicylany, które znajdują się m.in. w aspirynie. Salicylany działają przeciwzapalnie, obniżają gorączkę i zmniejszają ból. Regularne jedzenie daktyli nie może zastąpić leczenia, ale prawdopodobnie może poprawić stan waszych stawów i zaleczyć drobne kontuzje.

Wystarczą tylko trzy składniki, by stworzyć zdrowe kulki mocy!