WYPASIONE ŚNIADANIE…

WYPASIONE ŚNIADANIE…

WYPASIONE ŚNIADANIE… 300 469 FitNow - treningi personalne

Każdy trenuje w godzinach, które odpowiadają rozkładowi dnia. Jeśli należysz do osób ćwiczących przed południem możesz przygotować sobie węglowodanowo-tłuszczowe śniadanie z mniejszą porcją białka, bo w ciągu dnia i tak je uzupełnisz.

Jagody dla przyspieszenia regeneracji…Jagody są bogatym źródłem antyoksydantów. Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za rozwój nowotworów, starzenie się skóry, a także powstanie stresu oksydacyjnego po wysiłku fizycznym. By organizm wrócił do równowagi potrzebuje przeciwutleniaczy, np. polifenoli, witaminy A, B1, B2, C i PP. W jagodach znajdują się też składniki prozdrowotne; wapń, żelazo, miedź, fosfor i potas. Potas odpowiada za regulowanie ciśnienia krwi i usprawnia pracę serca. To także minerał, którego niedobór może objawiać się nierównym tentem, czy bolesnymi kurczami mięśni.

Migdały przeciwko kontuzjom…Migdały należą do jednych z najbardziej kalorycznych orzechów. Jednak w przeciwieństwie do innych mają w sobie substancje o działaniu przeciwzapalnym. Mogą wspomóc leczenie wielu schorzeń i kontuzji zmniejszając, lub zapobiegając procesom zapalnym. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe wpływają na obniżenie złego cholesterolu we krwi (frakcji LDL) i podwyższenie dobrego (frakcja HDL). Wpływa to na poprawę pracy układu kardiowaskularnego i zachowanie młodości na dłużej.

Figi dla poprawy osiągnięć…Dostępne tylko w tym okresie świeże figi to super dawka wapnia. Jest on potrzebny do zachowania zdrowych kości, zębów, paznokci. Odpowiada też za skurcze i kurcze mięśni. W mięśniach znajdują się malutkie struktury odpowiedzialne za tak podstawowe funkcje jak ruch. Jony wapnia są magazynowane w malutkich pokoikach i pilnowane przez odpowiednie substancje. Jeśli się uwolnią i uciekną z pokoju, następuje skurcz mięśnia. Po połączeniu z odpowiednimi cząsteczkami mogą być ponownie wprowadzone przez specjalne drzwi, wtedy mięsień może wrócić do stanu rozluźnienia. Nieodpowiednia dieta może zaburzyć ilość wapnia i osłabić możliwości treningowe.
Jedząc owoce nigdy nie przyszło ci do głowy, że tak mogą wpływać na zdrowie? To nic, teraz staraj się pamiętać, że owoce to nie tylko smak, węglowodany, ale też witaminy i minerały wspomagające treningi i zdrowie.