SUPERFOOD NA DESER…

Dietetyk Fitnow poleca gwiazdy zdrowej żywności...

poniedziałek, 14 Maj 2018

To jest duet, który uwielbiamy najbardziej, czyli słodka przekąska w zdrowej odsłonie, i to nie byle jakiej, tylko z najwyższej półki. Chodzi oczywiście o superfoods, czyli prawdziwe gwiazdy zdrowej żywności. Dlaczego produkty określane tym mianem są takie super? Ponieważ zawierają wyjątkowo cenne dla zdrowia człowieka składniki, a ich działanie jest potwierdzone naukowo. Poza tym są to tylko produkty naturalne i nieprzetworzone. Spożywając super jedzenie zapobiegamy chorobom, takim jak cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe i nowotwory.

Polecane przez naszego dietetyka batony to prawdziwa pełnia zdrowia i smaku. Możesz je spakować do lunch boxu, spożyć zamiast tradycyjnego deseru albo traktować jako przekąskę około treningową.

Kasza quinoa;Quinoa, czyli komosa ryżowa od pewnego czasu nie schodzi z ust wszystkich osób dbających o swoje zdrowie, a w szczególności sportowców oraz osób na diecie wegańskiej i wegetariańskiej. Wszystko ze względu na dużą zawartość białka roślinnego. Quinoa zawiera komplet aminokwasów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym lizynę, która jest niezbędna do wzrostu i naprawy tkanek. Ma niski indeks glikemiczny oraz dużą zawartość błonnika, dlatego dobrze sprawdza się na dietach odchudzających i dla diabetyków. Ponadto nie zawiera glutenu, więc jest bezpieczna dla alergików.

Pistacje;Pistacje to przede wszystkim zdrowe tłuszcze, witaminy z grupy B, błonnik i antyoksydanty. Znajdziesz w nich również: potas, żelazo, fosfor, miedź i magnez. Witamina B6 wpływa na układ nerwowy i przeciwdziała depresji, bezsenności oraz problemom z koncentracją. Zawarte w pistacjach przeciwutleniacze obniżają stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi, regulują poziom cukru oraz wpływają na stan naczyń krwionośnych oraz wygląd skóry, włosów i paznokci. Nie wierzysz w to co czytasz? To przetrzyj oczy lub zjedz… pistacje! Zawierają one luteinę i zeaksantynę, które poprawiają wzrok i chronią przed schorzeniami oczu.