PYSZNE WALENTYNKI…

PYSZNE WALENTYNKI…

PYSZNE WALENTYNKI… 300 450 FitNow - treningi personalne

Czym pachnie polska zima? Pomarańczą!Dla większości z nas zima nieodzownie kojarzy się z pomarańczami. Kiedyś właśnie w tym okresie można było je dostać i stanowiły swego rodzaju towar luksusowy. Obecnie pomarańcze są dostępne przez większość roku, ale tylko zimą smakują najlepiej. Swój zapach pomarańcze zawdzięczają olejkom eterycznym zwartym w skórce. Te pachnące substancje wprawiają nas w dobry nastrój, działają odprężająco i antydepresyjnie. Przed wykorzystaniem skórki należy pamiętać, by cytrusy dokładnie umyć w ciepłej wodzie, najlepiej za pomocą szczoteczki. W ten sposób pozbędziemy się środków konserwujących i innych zanieczyszczeń.

Jak słodycze, to tylko z naturalnym kakao!Choć kakao służy wyłącznie do obtoczenia, to jego dodatek i tak wpłynie korzystnie na obdarowanego. Nie tylko jest źródłem makro- i mikroelementów, czy antyoksydantów. Powszechnie wiadomo, że substancje zawarte w kakao poprawiają samopoczucie, zmniejszają stres i pobudzają wydzielanie hormonów szczęścia. W kakao znajduje się związek nazywany fenyloetyloaminą, który może wywołać stan podobny do zakochania. Działa pobudzająco i euforycznie, a poczucie uniesienia wprawia w jeszcze lepszy nastrój.

Kropelka rumu na rozgrzewkę…Prawdopodobnie większość z nas omija alkohol szerokim łukiem, trzyma się diety i dba o regularne treningi. Ale w wyjątkowe dni w rokumjak Walentynki czy urodziny, można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Nie chodzi o jakieś szaleństwo alkoholowe. Rum posiada właściwości rozgrzewające, co idealnie się łączy z odprężającym działaniem pomarańczy i euforią spowodowaną przez kakao. Dodatek rumu nada pełny aromat i zrównoważy słodycz trufli.

Na koniec wystarczy przygotować ozdobne pudełeczko lub folię, kawałek wstążki i spakować pyszny prezent. Każdy obdarowany będzie zachwycony!