PROTEINOWY MUS…

PROTEINOWY MUS…

PROTEINOWY MUS… 300 450 FitNow - treningi personalne

Twaróg;Twaróg jest dość uniwersalny i łatwo go wykorzystać zarówno w daniach słonych jak i na słodko. Sery twarogowe stanowią dość popularny składnik diet odchudzających i osób aktywnych fizycznie ze względu na swoją niską kaloryczność oraz dobrą zawartość białka.

Migdały;Zawierają najwięcej witaminy E, B2 i błonnika spośród wszystkich orzechów. Nie brakuje im również niezbędnych kwasów tłuszczowych oraz składników mineralnych. Taki pakiet odżywczy powoduje, że migdały obniżają ciśnienie krwi, poprawiają krążenie i przeciwdziałają rozwojowi chorób serca. Pamiętaj jednak, żeby obrać migdały przed spożyciem. Ich skórka zawiera bowiem kwas fitynowy, który ogranicza przyswajanie innych składników odżywczych, takich jak: magnez, wapń, żelazo.

Jagody;Jagody są doskonałym źródłem antyoksydantów, które usuwają wolne rodniki z organizmu. Wolne rodniki sieją prawdziwe spustoszenie w ludzkim organiźmie. Są odpowiedzialne za powstawanie stresu oksydacyjnego, stanów zapalnych oraz rozwój nowotworów. Powodują uszkodzenia naczyń krwionośnych oraz utleniają lipidy, co prowadzi do rozwoju blaszki miażdżycowej. Wpływają również na wygląd zewnętrzny, uszkadzając lipidy naskórka powodują, że skóra staje się sucha, mniej elastyczna i skłonna do powstawania zmarszczek.

Składniki dla 2 osób;
• 250g twarogu
• Sok z 1 cytryny
• 1 łyżka świeżego soku z jabłek
• 1 łyżka migdałów
• 150g jagód
• 1/lub 2 łyżki kakao

Sposób przygotowania:Zmiksuj w blenderze ser, sok, migdały, kakao – aż powstanie kremowa masa. Na koniec dodaj owoce (mogą być mrożone) i lekko zmiksuj, tak aby zostały małe kawałki – resztą owoców udekoruj mus…

Wartość kaloryczna; (1 porcja) Kcal: 160 kcal Białko: 25,3 g Tłuszcze: 1 g Węglowodany: 14,1 g