PROTEINOWA PRZEKĄSKA…

PROTEINOWA PRZEKĄSKA…

PROTEINOWA PRZEKĄSKA… 300 458 FitNow - treningi personalne

Daktyle;Daktyle to doskonałe źródło łatwo przyswajalnej energii. Powinni po nie sięgać sportowcy i wszystkie osoby prowadzące aktywny tryb życia. Uzupełniają niedobory glikogenu, a także dzięki dużej zawartości potasu doskonale sprawdzają się jako przekąska potreningowa. Daktyle zawierają również witaminy z grupy B, A, żelazo, fosfor i magnez. Dzięki zawartości błonnika regulują czynność układu pokarmowego oraz sercowo- naczyniowego. Chronią przed miażdżycą, zakrzepami, poprawiają profili lipidowy oraz zmniejszają ciśnienie krwi.

Kakao; Euforia – to stan, który odczuwamy po spożyciu czekolady! Dzięki kakao w naszym organiźmie zaczynają wydzielać się endorfiny, które poprawiają samopoczucie. Z tego powodu przez wiele kobiet czekolada uważana jest za najlepszy lek na chandrę. Kakao ma do zaoferowania jednak jeszcze więcej. Jest bogatym źródłem witamin i składników mineralnych, takich jak witamina A, E, z grupy B wapń, żelazo, magnez, fosfor. Magnez reguluje pracę serca, ale także mózgu, dlatego spożywanie kakao poprawia koncentrację, koi nerwy oraz przeciwdziała depresji i bezsenności. Dzięki ogromnej ilości antyoksydantów kakao poprawia pracę serca, zapobiega rozwojowi zmian miażdżycowych oraz poprawia stan naczyń krwionośnych.

Orzechy nerkowca; Mają delikatny, lekko słodki smak oraz całą gamę wartości odżywczych. Orzechy nerkowca dostarczają dużo białka, magnezu, fosforu i żelaza. Dzięki obecności witamin z grupy B wspierają działanie układu nerwowego, poprawiają koncentracje i pamięć. Orzechy nerkowca zadbają również o twój ładny wygląd, ponieważ zawierają cynk i selen, które poprawiają kondycję włosów i paznokci.