PIZZA PROTEINOWA…

PIZZA PROTEINOWA…

PIZZA PROTEINOWA… 300 452 FitNow - treningi personalne

Popularne włoskie danie… Pizza to jedna z najpopularniejszych potraw, która kusi nas jako odskocznia od codziennej zdrowej diety.
Przykładni ludzie przestrzegający diety przez 6 dni w tygodniu, siódmego dnia siadają do stołu i z lubością rozkoszują się wielkim kawałkiem pizzy. Lub sześcioma kawałkami !!! Większość postrzega pizzę jako „złe” i niezdrowe jedzenie, które może zakłócić nasze osiągnięcia fitnessowe.
Wielu z nas zostawia pizzę na dni, w które zasady diety bywają chwilowo zawieszone. Wówczas do menu wkradają się lody, hamburgery, frytki i chipsy. Nie mam zamiaru tutaj zagłębiać się w inne posiłki, chcę tylko powiedzieć, że pizza wcale nie musi być traktowana na równi z nimi. Nie musi być niezdrowa.
Dlaczego utarło się, że pizza zawiera dużo tłuszczu, dużo cukru i mało protein? Pizza może być zdrowym, pełnowartościowym i smacznym posiłkiem. 

Przygotowanie zdrowej pizzy… Przygotowanie zdrowej pizzy jest bardzo łatwe, wszystko co musisz zrobić, to wyrobić odpowiednie ciasto i mądrze dobrać składniki. Gdy to zrobisz, możesz cieszyć się pizzą, która nie zawiera mąki, cukru, oleju ani masła, a bogata jest w złożone węglowodany, zdrowe tłuszcze i multum białka!
Jeśli chodzi o dodatki, daj ponieść się wyobraźni. Wykorzystaj kurczaka, wołowinę, ananasa, szynkę, pieczarki, jajka, szpinak, anchois, karczochy, suszone pomidory, kukurydzę, brokuły, ser pleśniowy, ser cheddar, kozi ser itp. Nie bój się eksperymentować z dodatkami. Możesz także urozmaicać ciasto.

Jesteś gotowy z powrotem przywrócić pizzę do neutralnego, nieszkodliwego menu? Gdy raz spróbujesz, nie wrócisz do wersji, które znałeś dotychczas. Oto dwa z moich ulubionych przepisów na dobry początek…