PIERNICZKOWY SHAKE PROTEINOWY…

PIERNICZKOWY SHAKE PROTEINOWY…

PIERNICZKOWY SHAKE PROTEINOWY… 300 456 FitNow - treningi personalne

Sekret tkwi w…Tradycyjne pierniczki są jednymi ze zdrowszych wypieków. Ich sekret tkwi w przyprawach. Nikt nie wyobraża sobie pierników bez imbiru, cynamonu czy gałki muszkatołowej. Nie od dziś wiadomo, że korzenne przyprawy to źródło wielu związków wpływających na poprawę zdrowia. Nawet niewielki dodatek tych przypraw może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała. Poza tym, znacie kogoś, kto nie lubi rozgrzewającego smaku zimowych przypraw?

Imbir…Imbir to ostra i rozgrzewająca przyprawa. Dzięki temu poprawia krążenie krwi, zmniejsza zlepianie się płytek krwi i zapobiega powstawaniu zakrzepów. Z powodzeniem można go zalecić osobom z wysokim cholesterolem i miażdżycą. To dobry dodatek do dań dla wiecznych zmarzluchów, którzy często miewają zimne dłonie i stopy.

Goździki…Goździki to w rzeczywistości suszone pączki kwiatów tropikalnego drzewa – goździkowca korzennego. Są świetnym źródłem antyoksydantów, które pomagają zachować młodość i zdrowie na dłużej. Działają również odświeżająco na oddech i są wykorzystywane w stomatologii. Zawdzięczają to eugenolowi, który działa bakteriobójczo i pomaga zwalczać infekcje.

Gałka muszkatołowa…Gałka muszkatołowa, oprócz niszczenia wolnych rodników, poprawia trawienie, zmniejsza uczucie wzdęcia i pomaga na inne dolegliwości związane z układem pokarmowym. Gałka muszkatołowa zawiera olejek eteryczny (mirystycynę) o właściwościach psychoaktywnych, a naukowe badania pokazały, że może wpływać na libido. Dodanie szczypty do shake’a nie spowoduje halucynacji, ale z pewnością poprawi humor.

Anyż…Anyż można kupić w formie uroczych gwiazdek. Najcenniejsze są nasionka ukryte w ramionach pachnącej gwiazdki. Olejek w nich zawarty wpływa na trawienie, a potrawy z jego dodatkiem stają się lżejsze. Poza tym zapach anyżu działa relaksująco i kojąco, pomaga zatem się odprężyć i odpocząć.