MUS TO MUSSSSSS…

MUS TO MUSSSSSS…

MUS TO MUSSSSSS… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Szukam ciągle nowych i jak najprostszych rozwiązań, by zaspokoić potrzebę na słodkości i nie zrujnować całego planu odżywiania. Czekoladowy mus z awokado łączy to wszystko. Jest przepyszny, dostarcza prozdrowotnych składników, a jego wykonanie zajmuje 5 minut.

Smak…Kakao i czekolado to pięta Achillesowa niejednej osoby. O ile tabliczka nadziewanej czekolady nie należy do zdrowych produktów, o tyle naturalne kakao jak najbardziej powinno znaleźć się w każdym jadłospisie. Badania potwierdzają korzystne działanie antyoksydantów zawartych w kakao. Zalicza się do nich katechiny i epikatechiny. Te substancje chronią układ krążenia, zapobiegają procesom zapalnym i przeciwdziałają powstawaniu zakrzepów. Poza tym, zawarta w kakao teobromina i kofeina działa pobudzająco, a tryptofan i pozostałe składniki są wykorzystywane do wytworzenia substancji w mózgu o działaniu euforycznym.
Potrzeba czegoś więcej?

Konsystencja…Kremową konsystencję musu uzyskamy dzięki awokado. Ten tłusty owoc jest pełen zdrowych kwasów tłuszczowych. Mimo wysokiej kaloryczności nie musimy się ich obawiać, bo jeden z tłuszczów, kwas oleinowy, pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu. Poza tym tłuszcz ułatwia wchłanianie niektórych witamin i składników prozdrowotnych.

Słodycz…Miód od wieków wykorzystywany jest do słodzenia i już Starożytni znali jego lecznicze właściwości. Miód działa antybakteryjnie, dlatego do dziś często jest wykorzystywany w lekach na przeziębienia. Warto zwrócić uwagę, że miód wzmacnia serce dzięki zawartej w nim acetylocholinie. Ta substancja wpływa na czynności związane z odpoczynkiem i regeneracją, uspokaja oddech i serce pracuje spokojniej. W konsekwencji, organizm jest zrelaksowany i poprawia się praca układu pokarmowego.

W skrócie, czekoladowy mus z awokado uspokoi nerwy i poprawi humor. O zdrowotnych korzyściach już nie musicie pamiętać.