LEKKI POSIŁEK PO TRENINGU KARDIO…

LEKKI POSIŁEK PO TRENINGU KARDIO…

LEKKI POSIŁEK PO TRENINGU KARDIO… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Posiłek potreningowy ma za zadanie wykorzystać okienko metaboliczne, czas zwiększonego wchłaniania białka. Wiele badań pokazało, że białko zdecydowanie lepiej przyswaja się z porcją węglowodanów prostych. Oba składniki są potrzebne do regeneracji. Białko zostanie wykorzystane do naprawienia mikrouszkodzeń we włóknach mięśniowych, które naturalnie powstają podczas ćwiczeń. Węglowodany proste uzupełnią zużyty glikogen, rodzaj zapasowej energii zmagazynowanej w mięśniach i wątrobie. Dzięki temu ciało szybciej odzyska siły, a kolejny intensywny trening przyjdzie bez najmniejszego trudu.
Ominięcie posiłku, złe skomponowanie, lub spożycie go za późno może wpłynąć negatywnie na regenerację. Kolejny trening może pójść gorzej, mięśnie mogą stać się szybciej obolałe, a energia i motywacja skończą się po 20-30 minutach ćwiczeń. Przekąska potreningowa powinna być zjedzona do 30-60 minut od zakończenia treningu. Okienko metaboliczne działa na zasadzie im szybciej, tym lepiej.

Jogurt naturalny…Nabiał jest źródłem pełnowartościowego białka. Znajduje się w nim naturalna mieszanina serwatki i kazeiny. Jest także źródłem wapnia niezbędnego do prawidłowej pracy mięśni, a bez odpowiedniej ilości jonów wapniowych skurcze będą mniej intensywne.

Granaty…Granaty od dawna są cenione za swoje właściwości. W średniowieczu były uważane za źródło długowieczności. Nie było to dalekie od prawdy, bo dziś wiemy, ze zawierają porcję antyoksydantów. Jest ich dużo więcej niż w zielonej herbacie czy czerwonym winie. Przeciwutleniacze pomagają unieszkodliwić wolne rodniki, zmniejszyć procesy zapalne i zapobiegać chorobom serca. Granaty to także lepszy przepływ krwi. Obniżają ciśnienie i redukują złogi w naczyniach krwionośnych. Prawdopodobnie mogą wpływać na lepsze ukrwienie mięśni, dzięki czemu treningi będą łatwiejsze i mniej męczące. Od zawsze granaty były symbolem płodności. Zmniejszają objawy PMS u kobiet i łagodzą dolegliwości związane z przekwitaniem dzięki zawartości fitoestrogenów. Na męskość wpływają podobnie jak na mięśnie, zwiększają przepływ krwi i faktycznie pomagają.