IMBIROWY KREM Z BURAKA…

IMBIROWY KREM Z BURAKA…

IMBIROWY KREM Z BURAKA… 300 450 FitNow - treningi personalne

Jeżdżąc do Szwecji jako nastolatek byłem zaskoczony, że buraki prawie codziennie są elementem drugiego śniadania i lunchu w szkolnej kafeterii. Tradycyjna dieta skandynawska pod kątem prozdrowotnego działania jest porównywana do diety śródziemnomorskiej, a buraki odgrywają w niej istotną rolę.

Betanina…Czerwony barwnik zawarty w burakach, który barwi dłonie podczas obierania (dlatego lepiej robić to w gumowych rękawiczkach) to silny antyoksydant. Pomaga nie tyko zwalczać wolne rodniki i zachować młodość, ale powoduje lepszą pracę całego ciała. Dzięki swoim właściwościom kilkukrotnie zwiększa przyswajanie tlenu przez komórki. Odpowiednia ilość tlenu poprawia przemiany zachodzące w każdej malutkiej cząstce budującej tkanki i może zmniejszyć zmęczenie organizmu po wysiłku.

Kwas foliowy…Kolejny składnik poprawiający natlenowanie krwi to kwas foliowy. Nie bierze bezpośrednio udziału w transporcie tlenu, ale jest niezbędny do produkcji erytrocytów, a przecież czerwone krwinki przenoszą tlen z płuc do komórek. Niedobór folianów skutkuje anemią. Dodatkowo kwas foliowy chroni serce, obniżając ilość homocysteiny i cholesterolu we krwi.

W dodatku nie musicie się martwić o utratę tych cennych składników, bo większość rozpuszcza się w wodzie i zostaje w pysznym kremie!