WSPOMAGACZE DOBREGO HUMORU…

Produkty pomocne w kryzysowych chwilach...

poniedziałek, 7 Maj 2018

JEDZENIE.... Nie da się bez niego żyć, a z drugiej strony większość z nas przez całe życie go sobie odmawia. Znane powiedzenie mówi, że każdy kaloryczny kęs to "kilka sekund w ustach, a całe życie w biodrach". Gdy jednak chodzi o kiepski nastrój, trudno na każdym kroku odmawiać sobie jedzenia. Sprawdź poniższe zdrowe produkty, które naprawdę pomogą ci w kryzysowych chwilach i włącz je do codziennej diety...

Zielona herbata; Zielona herbata zawiera L-teaninę, aminokwas o potwierdzonym działaniu relaksującym i uspokajającym. Dzięki niej zielona herbata naprawdę poprawia nastrój, a przy tym redukuje negatywny wpływ stresu na organizm i pozwala się wyciszyć. Prócz tego zielona herbata poprawia koncentrację, zmysł obserwacji i pamięć.

Orzechy ziemne; Według specjalistów orzeszkom ziemnym bliżej do… fasoli niż do orzecha. Są pełne protein i włókien, które pomagają uporać się ze zmęczeniem, które – jak wiadomo – obniża dobry nastrój. Orzechy ziemne zawierają zdrowy tłuszcz, witaminę E, kwas foliowy i inne składniki odżywcze, które dodają energii i poprawiają humor. Sięgnij po orzechy łupane, bez soli czy karmelu. Ponieważ są dość kaloryczne, konsumuj je z umiarem.

Pomarańcze; Sam zapach pomarańczy albo cytryny poprawia humor! Właśnie dlatego specjaliści nazywają cytrusy „odświeżaczami nastroju”. Prócz tego są pełne witaminy C, która obniża stres oraz zawierają kwas foliowy i witaminę B – ta sprawia, że szybko wraca dobry nastrój. Jedz cytrusy albo pij z nich wyciskane soki, a będziesz w formie.

Jogurt; Superprodukt działający jak balsam na stres i przygnębienie. Zawiera białko, wapń i inne składniki odżywcze – doskonale sprawdzi się w momentach spadku nastroju. Najlepszy będzie jogurt naturalny albo grecki – oba nie zawierają cukru i są świetnie poprawiającą humor przekąską.