SUPLEMENTY HMB…

SUPLEMENTY HMB…

SUPLEMENTY HMB… 305 449 FitNow - treningi personalne

W jaki sposób działają suplementy HMB? Suplementy HMB pomagają spowalniać tak zwaną proteolizę, która jest naturalnym procesem rozbijania tkanki mięśniowej i zachodzi po intensywnej aktywności fizycznej (w tym przypadku po treningu z obciążeniem). Przyjmowanie HMB sprawia, że organizm ma na stracie przewagę w regeneracji mięśni, ponieważ ilość rozpadających się mięśni oraz degradacja białek zostaje zmniejszona po ćwiczeniach. Oznacza to, że ciało dłużej pozostaje w stanie anabolicznym, co pozwala na większy przyrost mięśni.
Suplementy HMB po raz pierwszy zastosowano na Iowa State Uniwersity podczas badań przeprowadzanych na krowach. Tamtejsze badania dowiodły, że u bydła, któremu podawano suplementy HMB, powstawało więcej tkanki mięśniowej i mniej tłuszczu. Następnie przeprowadzono badania na ludziach i osiągnięto takie same wyniki. Iowa State University przetestował 40 mężczyzn, którzy trenowali przez 4 tygodnie i okazało się, że mężczyźni, którzy zażywali 3 gramy HMB dziennie zbudowali więcej mięśni i stracili więcej tłuszczu niż mężczyźni trenujący bez HMB.

Czy HMB ma jakieś efekty uboczne?
Jak wynika z przeglądu badań nie obserwuje się negatywnych skutków stosowania HMB jako suplementu diety. Wyniki licznych badań z wykorzystaniem HMB jako suplementu wskazują raczej na pozytywne efekty wynikające z tej suplementacji ( np. obniżenie poziomu cholesterolu we krwi) . Badanie przeprowadzone w Vanderbilt University Medical Center, USA potwierdza brak negatywnych skutków stosowania HMB. Przebadano ochotników którym podawano dietę normo-kaloryczną z zawartością HMB do 4 g/ dobę. Po trzech tygodniach trwania doświadczenia nie wykazano żadnych niekorzystnych zmian w morfologii krwi, a także nie wykazano anomalii w funkcjonowaniu organizmu.

Jak dużo HMB powinieneś zażywać? Jak w przypadku innych suplementów budujących mięśnie, zalecana dawka HMB zależy od wagi ciała. Generalnie, dla ludzi ważących do 60 kg, 2 gramy dziennie powinny wystarczyć. Dla osób ważących ponad 60 kg, zaleca się 4 gramy dziennie. Powinieneś brać tylko 1 gram na raz, więc jeśli ważysz ponad 60 kg, przyjmuj po 1 gram HMB 4 razy dziennie.

Po jakim czasie HMB zaczyna działać? Zauważalny wzrost siły i masy mięśniowej następuje po 2-4 tygodniach. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące HMB, napisz na trener@fitnow.pl lub dieta@fitnow.pl.