SUPLEMENTY HMB…

SUPLEMENTY HMB…

SUPLEMENTY HMB… 305 449 FitNow - treningi personalne

Suplementy HMB były bardzo popularne na scenie kulturystycznej już od wczesnych lat 90-tych. Można przypuszczać, że HMB mogło przyczynić się do sukcesów wielu sportowców tamtych czasów. Ale mimo popularności jaką osiągnęły, niektóre osoby podnoszące ciężary niewiele wiedzą o tym, w jaki sposób działają i jaką odgrywają rolę w naszym organizmie.

Czym jest HMB?HMB jest pochodną leucyny – jednego z aminokwasów rozgałęzionych budujących nasze mięśnie. HMB produkowany jest w organizmie z białek pochodzących z diety, a także jest spożywany z jedzeniem w niewielkich ilościach. Niewielkie ilości HMB znajdują się w niektórych rybach (np. sum) oraz roślinach (np. lucerna).

Jakie zalety mają suplementy HMB?
Suplementom HMB przypisuje się wiele zalet min wspomaganie budowy masy mięśniowej poprzez zmniejszenie jej katabolizmu. Dodając HMB do swojej suplementacji możesz uzyskać następujące korzyści:

1. Zwiększony przyrost beztłuszczowej masy ciała,
2. Zahamowanie katabolizmu mięśni,
3. Przyspieszenie czasu regeneracji tkanki mięśniowej,
4. Obniżenie zawartości tkanki tłuszczowej,
5. Zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi,
6. Zwiększenie vo2max i wytrzymałości,

Stosowanie w suplementacji HMB zyskało wielu entuzjastów, jednak liczne badania z udziałem sportowców nie potwierdza jednoznacznie tych informacji.