SPRAWNY UMYSŁ…

SPRAWNY UMYSŁ…

SPRAWNY UMYSŁ… 1550 650 admin

Pięć poniższych suplementów nie tylko zwiększy moc, ale również pomoże zwalczyć negatywny wpływ stresu i poddenerwowania;   1. KOFEINA… Kofeina praktycznie od razu zwiększa poziom czujności i pomaga poprawić skupienie oraz koncentrację. Jeśli czujesz się ospały, poranna filiżanka kawy może okazać się koniecznością. Jednak wadą kofeiny jest to, że gdy przestanie działać, możesz poczuć się jeszcze bardziej senny i mniej skupiony niż przed jej wypiciem. Oznacza to, że nie zastąpi ona snu na dłuższą metę. Kofeina może również uzależniać w dużych dawkach, więc uważaj, by twoje trzy filiżanki kawy nie zamieniły się w 13 dziennie…

2. GABA…Kwas gamma aminomasłowy działa jak neuroprzekaźnik. Ma delikatne działanie stymulujące pracę mózgu, a na niektórych ludzi może działać uspokajająco. Jeśli nieustanna walka ze snem w czasie pracy jest dla ciebie nadmiernie stresująca, spróbuj GABA. Kwas gamma-aminomasłowy posiada jeszcze jedną niezwykle istotną dla sportowców funkcję, jego suplementacja korzystnie wpływa na działanie układu wydzielniczego. GABA potęguje produkcję i wyrzut jednego z najsilniejszych hormonów o działaniu anabolicznym – somatotropiny.

3. ACETYLO L-KARNITYNA…Ten aminokwas bierze udział w regulowaniu produkcji energii komórkowej w organiźmie. Może również zwiększać ilość zużywanych węglowodanów. Acetylo L-karnityna wspomaga utrzymywanie wyższego poziomu energii, wspiera zdrowie serca i poprawia ogólne funkcjonowanie mózgu.
Według badań, osoby przyjmujące suplement acetylo L-karnityny lepiej sprawdzały się w zadaniach polegających na korzystaniu z pamięci, dzięki poprawionej funkcji mitochondrialnej w mózgu.
Bonus! Faceci, którzy chcą w sposób naturalny zwiększyć produkcję testosteronu mogą czerpać dodatkowe korzyści z zażywania acetylo L-karnityny.

4. L-TYROZYNA…L-Tyrozyna może wspomagać poprawę humoru oraz wspierać koncentrację. Jest również korzystna dla zdrowia tarczycy oraz przysadki mózgowej.
Uwaga: Jeśli zażywasz już leki na tarczycę, powinieneś skonsultować się z lekarzem zanim zaczniesz korzystać z suplementu, ponieważ mogą wystąpić negatywne interakcje z lekami.

5. MIŁORZĄB DWUKLAPOWY…Ten suplement może wspierać poprawę pamięci. Poza tym, miłorząb dwuklapowy wykazuje właściwości przeciwutleniające, które mogą wspomagać walkę ze szkodliwymi wolnymi rodnikami. Stosuje się go również, by poprawić krążenie krwi w dolnych częściach ciała.
Najczęściej obserwowane korzyści płynące ze stosowania tego suplementu to: zwiększona pomoc w nauce nowych umiejętności oraz lepsza pamięć w przypadku umiejętności osób starszych.