ŚNIADANIE – SZTUCZNE POWERY…

6 najgorszych produktów, których nie należy jeść na śniadanie...

piątek, 17 Marzec 2017

Wiesz, że jedzenie śniadania jest ważne. A czy zdajesz sobie sprawę z tego, że poranne wybory mogą nadawać ton twojemu samopoczuciu przez pozostałą część dnia? Na dodatek zdrowe śniadanie każdego dnia może zredukować ryzyko wystąpienia chorób takich jak nowotwór lub cukrzyca.


BEKON, SZYNKA I KIEŁBASA…Przetworzone mięso zawiera azotany, które są powiązane z rakiem okrężnicy i odbytu. Tak naprawdę instytut badań nad nowotworami opublikował listę dziesięciu najlepszych sposobów na zredukowanie ryzyka na zachorowanie na raka. Unikanie azotanów to pozycja numer jeden na tej liście. Co to oznacza dla osób jedzących mięso rano? Nadszedł czas, by znaleźć lepszą opcję na śniadanie.


PŁATKI ŚNIADANIOWE ZAWIERAJĄCE CUKIER…Jak można rozróżnić płatki zawierające cukier od tych dobrych dla zdrowia? Niektóre płatki zawierają mnóstwo węglowodanów i cukru. Gdy je zjadasz, poziom cukru we krwi gwałtownie rośnie, a później spada. Ponieważ prawdopodobnie nie chcesz, by energia skończyła ci się na początku dnia, najlepiej unikać takich płatków śniadaniowych. Zamiast tego wybieraj płatki zawierające więcej błonnika i białka.
Szukasz innej opcji? Dodaj siemię lniane lub orzechy, by uzyskać więcej białka i błonnika.