PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU Z ZIELONĄ HERBATĄ…

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU Z ZIELONĄ HERBATĄ…

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU Z ZIELONĄ HERBATĄ… 300 450 FitNow - treningi personalne

Więcej herbaty proszę… Następnym razem, gdy pomyślisz o kawie, może lepiej spróbuj zastąpić ją herbatą. Zawierając jedynie 1/3 ilości kofeiny, którą oferuje kawa, zielona herbata ma wiele korzyści zdrowotnych, które będą utrzymywać cię w pełni sił na dłużej.
Herbata jest popularna na całym świecie już od tysięcy lat. Jest drugim najczęściej spożywanym napojem, zaraz po wodzie. Herbata czarna, zielona, biała i ulung są wykonane z liści wiecznie zielonego drzewa Camellia Silnensis, które zawiera polifenole – ważne przeciwutleniacze.
Przeciwutleniacze są ważne w diecie każdego człowieka, bo dzięki nim z ciała usuwane są cząsteczki zwane wolnymi rodnikami, które są produktem ubocznym aktywności komórkowej i naturalnego procesu starzenia się tkanek.
Wolne rodniki mają w organiźmie działanie destrukcyjne, ponieważ uszkadzają cząsteczki DNA i torują drogę dla chorób. Duże ilości antyoksydantów można znaleźć w owocach i warzywach, a także innych pokarmach pochodzenia roślinnego, jak np. żywność na bazie suszonych liści wykorzystywanych do parzenia herbaty.

Korzyści z zielonej herbaty; Jedną z najbardziej znanych ze swych korzyści herbat jest zielona herbata. Bogata w polifenole katechiny, takie jak galusan epigallokatechiny (EGCG). EGCG jest przeciwutleniaczem z mocą zwalczania raka.
Badania wykazały, że pomaga w ochronie przed różnymi postaciami raka, w tym raka przełyku, żołądka, skóry, płuc, jajników i okrężnicy.. Picie 2-3 filiżanek dziennie może obniżyć ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i zmniejszyć ryzyko zawału serca.
Zielona herbata nie tylko zawiera przeciwutleniacze zwiększające odporność, ale również chroni zęby. Ma właściwości zabijające bakterie w płytce nazębnej, przeciwdziała chorobom dziąseł i nieświeżemu oddechowi. Herbata zawiera fluor, który może także chronić przed ubytkami.
Badania sugerują, że polifenole w zielonej herbacie mogą zmniejszać i zapobiegać reumatoidalnemu zapaleniu stawów. Jedno z badań wykazało, że ludzie regularnie pijący herbatę mają mocniejsze kości i są mniej narażeniu na rozwój zapalenia stawów. Ci, którzy pili herbatę regularnie przez 10 lat, lub więcej mają większą gęstość mineralną kości, niż ci pijący ją okazjonalnie, lub wcale.

Wnioski; Zielona herbata zyskuje coraz większą popularność, pomaga również w utracie wagi. Połączenie EGCG i kofeiny w zielonej herbacie współpracuje w celu stymulowania termogenezy, procesu wytwarzania ciepła w organiźmie. Zwiększa to utlenianie tłuszczów i wydatek energetyczny.
Mimo, że EGCG jest w stanie przyspieszyć metabolizm, wypicie jednej, czy dwóch filiżanek zielonej herbaty nie jest przepisem na utratę wagi. Japońskie badania pokazują, że 5 filiżanek zielonej herbaty dziennie spala tylko około 70 kalorii za pomocą termogenezy. Pij herbatę ze względu na wszystkie jej korzyści zdrowotne, lecz pamiętaj by nie zaniedbywać ćwiczeń i zdrowej diety, by kontrolować swoją wagę.
Wybór i dostępność herbat jest powszechna. Najlepsze są herbaty sypkie wysokiej jakości. Parz ją 3-5 minut przed podaniem, by wydobyć przeciwutleniacze. Dodaj miód, mleko, cytrynę, lub cukier dla smaku.
Zrelaksuj się i ciesz smakiem zielonej herbaty…