PRAWIDŁOWA REGENERACJA…

12 przekąsek, które pomogą odnowić zapasy energii...

poniedziałek, 25 Marzec 2019

4.Jogurt grecki i owoce. Jogurt grecki stał się bardzo popularny wśród sportowców, ponieważ jest bogaty w białka. To przekąska dobra o każdej porze dnia. Możesz również dodać do niego nieco orzechów, by uzupełnić posiłek w zdrowe tłuszcze.

5.Kurczak i słodkie ziemniaki. To prosta, odżywcza przekąska z przyjaznymi dla zdrowia słodkimi ziemniakami, które połączone są z chudym białkiem z mięsa kurczaka.

6.Zielony shake. Twój układ odpornościowy dostaje niezłe baty, gdy trenujesz. Powinieneś wprowadzić do swojej diety zielone smoothies, a picie ich po treningu to najlepsze rozwiązanie. Dodaj jarmuż, awokado i szpinak oraz kilka owoców do swojego napoju proteinowego. Jeśli jeszcze nigdy nie piłeś zielonego smoothie, możesz swobodnie dodać małą łyżeczkę zamrożonego jogurtu, by nieco osłodzić miksturę.

7.Pomidor, cebula czerwona, jajko na twardo. Pomidor zawiera potas i węglowodany dla uzupełnienia zapasów glikogenu, a dodanie do nich jajka na twardo wzbogaci przekąskę w białko i małą ilość zdrowego tłuszczu.

8.Mleko czekoladowe. Tak, poważnie. W mleku czekoladowym białka i węglowodany występują w równowadze i dlatego wielu sportowców uważa je za efektywne podczas regeneracji.

9.Tuńczyk i pełne ziarno pszenicy. Dodaj tuńczyka do kromki chleba z pełnego ziarna pszenicy, by uzyskać niskokaloryczny posiłek zawierający odpowiednie proporcje białek i węglowodanów. Proste i odżywcze – na tym to wszystko polega. A jeśli już mówimy o rybach – jeśli jeszcze nie zażywasz oleju rybiego, zacznij to robić.

10.Plastry piersi z indyka i humus na chlebie pełnoziarnistym. Ta przekąska dostarcza około 300 kalorii. Skorzystanie z jednej kromki chleba zamiast robienia całej kanapki dostarczy odpowiednią ilość węglowodanów.

11.Indyk, ser i plasterki jabłka.
W tym połączeniu chleb zostaje całkowicie pominięty i dodaje się do niego plasterki jabłka, by uzupełnić zapasy glikogenu. To świetna przekąska bezglutenowa, która może być bardzo korzystna, jeśli chcemy zmniejszyć stany zapalne spowodowane ćwiczeniami o wysokiej intensywności.

12.Jogurt grecki, pomarańcza i papryka
. Wielu ekspertów zaleca połączenie papryki bogatej w witaminę C oraz pomarańczy z bogatym w białka i posiadającym odpowiednią ilość węglowodanów jogurtem greckim.

CZAS NA WŁASNE KREACJE…Wymyśl własne połączenia i bądź kreatywny, ale pamiętaj, że najważniejsze fakty dotyczące przekąsek spożywanych po posiłku to szybkie wchłanianie, jedzenie od razu po zakończeniu treningu oraz zachowanie równowagi pomiędzy białkami, węglowodanami i tłuszczami. Planuj z wyprzedzeniem i zawsze miej pod ręką gotową przekąskę, którą będziesz mógł zjeść po zakończeniu treningu. Możesz iść na siłownię i cały dzień ćwiczyć z obciążeniem, ale jeśli nie będziesz odpowiednio się odżywiał, we właściwym czasie, w prawidłowych proporcjach, tak naprawdę działasz sobie na szkodę. Jeśli twoim celem jest optymalne zdrowie i sprawność fizyczna, nie stwarzaj sobie więcej roboty zaniedbując dietę – odpowiednie przekądki spożywane po treningu to ogromny krok we właściwym kierunku.