PRAWIDŁOWA REGENERACJA…

PRAWIDŁOWA REGENERACJA…

PRAWIDŁOWA REGENERACJA… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Jeśli jesteś gotowy, by wprowadzić zmiany i dostosować swoją dietę do celów, istnieje kilka głównych zasad, o których powinieneś pamiętać, jeżeli chcesz otrzymywać maksymalne efekty ze swoich treningów oraz usprawnić regenerację…

GŁÓWNE WSKAZÓWKI…

  1. Glikogen. Przywróć zapasy glikogenu, napraw mięśnie. Właśnie to jest głównym celem przekąsek zjadanych po treningu.
  2. Zjedz coś w ciągu 30 minut. Nie da się wyrazić słowami, jak ważna jest ta zasada. Zabierz przekąskę na siłownię albo przygotuj ją sobie przed treningiem w domu. Chodzi o to, żebyś nie musiał o niej myśleć, opóźniać jej zjedzenia ani jej przygotowywać. Dostarczenie tych składników odżywczych do organizmu staje się głównym priorytetem od razu po skończeniu ostatniej serii lub ćwiczenia rozciągającego. Wyczucie czasu jest kluczem.
  3. Równowaga. Celem jest spożywanie zrównoważonej ilości białek, węglowodanów i tłuszczów. Twój organizm potrzebuje wszystkich tych składników. Zaleca się spożywanie 1-1,5 grama węglowodanów na kilogram masy ciała, połączonych z maksymalnie 20 gramami chudych białek.
  4. Lekkostrawne. Ta przekąska to jedyny przypadek, kiedy zachęcam do jedzenia węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym jak ziemniaki, biały ryż i makaron, ale te proste węglowodany są niezbędne do uzupełnienia zapasów glikogenu. Pomyśl o jedzeniu, które twoje ciało może szybko wchłonąć i zsyntezować. W większości przypadków przekąski powinny składać się z owoców zamiast z produktów bogatych w skrobię, ponieważ najlepiej jest unikać stanów zapalnych wywoływanych przez taką żywność.
  5. Przekąska kontra posiłek. Pamiętaj, że gdy zjadasz zbyt dużo, krew krążąca w organiźmie skoncentruje się wokół trawienia, a nie wokół naprawy mięśni. Eksperci zalecają 200-300 kalorii na godzinę intensywnych ćwiczeń. Zjedz przekąskę w ciągu 30 minut, a następnie posiłek 2-2,5 godzin później. Powinien się on składać z węglowodanów o niższym indeksie glikemicznym jak brązowy ryż, który nasyci cię na dłużej, ponieważ twoje ciało wolniej trawi ten rodzaj węglowodanów.

12 PRZEKĄSEK UZUPEŁNIAJĄCYCH ZAPASY ENERGII…

1.Napój proteinowy z owocami. Champion wśród wszystkich przekąsek spożywanych po treningu. Pamiętaj, że twój organizm jednorazowo nie jest w stanie strawić więcej niż około 20 gram białka. Dodaj owoce jagodowe lub banany (stosuję obydwa), by uzyskać niezbędne szybkie węglowodany.

2.Jaja gotowane na twardo. Czy wiedziałeś, że większość witamin pochodzących z jaj zawartych jest w ich żółtku? Jedz żółtka. Wielu ludzi uważa jajka za super pożywienie, ponieważ stanowią zbilansowany posiłek i zawierają białka, tłuszcze i węglowodany.

3.Mieszanka surowych, niesolonych orzechów i owoców jagodowych. Wielu ludzi kupuje mieszanki studenckie, ale przyjrzyjmy się bliżej faktom dotyczącym substancji odżywczych. Większość mieszanek studenckich kupowanych w sklepach ma kilka wad. Przede wszystkim, przeważają w nich orzeszki ziemne, które tak naprawdę są roślinami strączkowymi, a nie orzechami. Znajduje się w nich również mnóstwo cukru rafinowanego oraz soli. Orzechy są zbilansowaną przekąską, zawierającą zarówno zdrowe tłuszcze, jak i białka. Wystarczy dodać do nich kilka owoców jagodowych, by uzupełnić poziom glikogenu i dostarczyć przeciwutleniacze, które pomagają zachować zdrowie organizmu – pamiętaj, trening zbiera swoje żniwo. Pistacje zalecane są szczególnie po treningach, ponieważ zawierają potas.