PRAWDA O PIWIE…

PRAWDA O PIWIE…

PRAWDA O PIWIE… 300 448 FitNow - treningi personalne

Piwo, a dieta i treningi… Niestety to alkohol zawarty w PIWIE stymuluje apetyt, szczególnie wypity na pusty żołądek powoduje obniżenie glukozy w organiźmie, poziom cukru spada i dopada nas wilczy głód. Ponadto PIWO podobnie jak WINO wspomaga wydzielanie soków żołądkowych pobudzających apetyt. Osoby na diecie niskokalorycznej powinny unikać PIWA, bo organizm zamiast spalać tłuszcz spala węglowodany z piwa. Jeżeli lubisz smak PIWA spróbuj bezalkoholowe, które jest zalecane osobom uprawiającym sport. W czasie intensywnego treningu traci się około 2% wody z masy ciała, a PIWO idealnie regluje gospodarkę płynów w organiźmie. W swoim składzie posiada dużo wody i jest izotoniczne ( wyrównuje ciśnienie miedzykomórkowe) i hipotoniczne (przyspiesza przyjmowanie substancji odżywczych).
Spożywanie piwa po wysiłku fizycznym zależy od konkretnej dyscypliny sportu. W tych wytrzymałościowo-szybkościowych, opartych na mocnym i długim zaangażowaniu podanie sportowcowi piwa może mieć bardzo złe skutki, szczególnie w biegu na 400 lub 800 metrów. Inaczej w dyscyplinach, gdzie wysiłek jest krótkotrwały, o charakterze zrywu, dlatego skoczkowie w dal, wzwyż czy też skoczkowie narciarscy mogą spać spokojnie.

Wpływ na urodę… Zastosowanie piwa nie ogranicza się tylko i wyłącznie do jego „wewnętrznego” spożycia. Używane jest od lat w kosmetologii. Drożdże piwne zawarte w piwie oczyszczają skórę, regulują pracę gruczołów łojowych, pomagają przy infekcjach grzybiczych. Chmiel natomiast działa bardzo korzystnie na włosy; wzmacnia cebulki, łagodzi podrażnienia skóry głowy, pomaga na łupież i wypadanie włosów.

Wnioski… Jak widzimy, piwo w odpowiednich ilościach jest zdrowe. Mało tego, jest nawet zalecane przez specjalistów. W naszej kulturze głęboko zakorzeniona jest tradycja picia piwa i jest ono napojem powszechnym i lubianym. Dzięki niemu będziemy piękniejsi i zdrowsi, wiec następne wyjście z kolegami na mecz do pubu to dla zdrowia panowie… a może… NA ZDROWIE!