PRAWDA O PIWIE…

PRAWDA O PIWIE…

PRAWDA O PIWIE… 300 448 FitNow - treningi personalne

Piwo – to najstarszy i najczęściej spożywany napój alkoholowy oraz trzeci po wodzie i herbacie najbardziej popularny napój na świecie. Podstawowymi surowcami do produkcji piwa są: jęczmień, chmiel, woda, drożdże, inne zboża: kukurydza, owies, pszenica, proso, sorgo, ryż…

Właściwości piwa… Według naukowców regularne spożywanie piwa w niewielkich ilościach może mieć bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie i wygląd. Picie piwa zmniejsza ryzyko zawału serca o 30%, a także innych chorób układu krążenia. Podnosi poziom dobrego cholesterolu, a obniża złego. Piwo wbrew powszechnej opinii to nie tylko „puste” kalorie, ma ono także wartości odżywcze. Zawiera w sobie witaminy z grupy B, a także witaminy A, D, E i H oraz potas, fosfor, magnez, wapń i sód. Jest także doskonałym przeciwutleniaczem, z tym że piwo ciemne lepszym, niż jego jasny kuzyn.

Piwo zawiera wiele antyoksydantów, które zapobiegają powstawaniu komórek rakowych, a także opóźniają proces starzenia i przeciwdziałają starczej demencji, dodatkowo czyszczą nerki i przewody moczowe. Działa moczopędnie, więc pomaga oczyścić organizm z toksyn (należy jednak pamiętać, iż nadmierne spożycie piwa może spowodować odwodnienie). Zawarte w nim żywice działają przeciwbakteryjnie i zwalczają wirusy. Piwo chroni również kobiety przed osteoporozą. Przeprowadzono badania, na podstawie których stwierdzono, że panie pijące piwo regularnie oczywiście w niewielkich ilościach, miały o wiele większą gęstość kości od abstynentek.
Wyniki kilku badań wykazały, że małe dawki alkoholu, które przyjmuje się raz na jakiś czas, mogą zapobiec chorobie Alzheimera. To dlatego, że otoczki mielinowe czują się bardzo dobrze, gdy pijemy coś z procentami. Jaki to ma związek z Alzheimerem? Otóż ta choroba dotyczy ośrodkowego układu nerwowego, podczas gdy otoczki mielinowe chronią włókna nerwowe.