POSTAW NA ŻYWNOŚĆ NIEPRZETWORZONĄ…

POSTAW NA ŻYWNOŚĆ NIEPRZETWORZONĄ…

POSTAW NA ŻYWNOŚĆ NIEPRZETWORZONĄ… 305 451 FitNow - treningi personalne


Pokarmy o niskiej zawartości tłuszczu…Tłuszcz jest potrzebny, by utrzymać równowagę poziomu hormonów, wspierać zdrowie stawów i zachować tkankę mięśniową. Niskotłuszczowe pokarmy zwykle uzupełniane są większą ilością węglowodanów, soli oraz cukru – poza tym są bardziej przetworzone. Producentowi głównie zależy, żeby produkt wyglądał i smakował dobrze. Dlatego pamietaj o zdrowym rozsądku. Jeśli do tej pory wybierałaś produkty odłuszczone i „light”, ale za to z dodatkową porcją cukru to nie tędy droga. Mleko 0% również bardziej przypomina wodę, bez smaku i wartości odżywczych. Nie przesadź również w drugą stronę i nie sięgaj teraz tylko po produkty ociekające tłuszczem. Zawsze czytaj etykiety, wybieraj produkty z jak najkrótszym składem bez sztucznych dodatków. W diecie najważniejsze są proporcje. Niech na twoim talerzu pojawią się zdrowe tłuszcze roślinne, orzechy i nasiona oraz tłuste ryby morskie.


Dietetyczna cola… Mimo że nie zawiera tyle cukru, co zwykła cola, cola dietetyczna nie jest wcale o wiele lepsza. Owszem, ma mniej cukru i kalorii, lecz sztuczne słodziki mają swoich sprzymierzeńców i wrogów. Wiele z substancji słodzących zostało przebadanych pod kątem kancerogenności i wpływu na układ nerwowy. Oficjalnie słodziki są bezpieczne, ale wiele badań było finansowanych przez gigantyczne koncerny. Lepiej dmuchać na zimne i unikać syntetycznej słodyczy, tym bardziej, że na niektórych ludzi większa dawka słodzików działa przeczyszczająco.
Według innych badań, słodzikii mogą powodować taki sam skok insuliny co zwykła cola. Z czasem, może to prowadzić do zwiększenia odporności na insulinę, lub zmniejszenia zdolności organizmu do przetwarzania cukru. W rzeczywistości, dopiero niedawno badania wykazały, że sztuczne substancje słodzące zawarte w napojach dietetycznych mogą doprowadzić do nadwagi.