POKARMY BUDUJĄCE MIĘŚNIE

POKARMY BUDUJĄCE MIĘŚNIE

POKARMY BUDUJĄCE MIĘŚNIE 300 480 FitNow - treningi personalne

CAŁE JAJA… Całe jaja zawierają mnóstwo białka (od 6 do 8 gram na jajko) i są również bogate w witaminy, cynk, żelazo i wapń, co sprawia, że są jednym z najbardziej kompletnych pokarmów na budowę mięśni jakie istnieją.

PIERŚ Z KURCZAKA.. Z każdej 100-gramowej piersi kurczaka zyskujesz 30 gram białka z minimalną ilością tłuszczu. Są relatywnie niedrogie, łatwo je ugotować i można je podawać na wiele różnych sposobów.

WODA… Nie jest to jedzenie, ale nawadnianie się jest ważną częścią budowania mięśni. Twoje ciało w 70 procentach składa się z wody, a tkanka mięśniowa zawiera jej około 75 procent. Zachowanie nawodnionych mięśni pomoże zwiększyć siłę, poziom energii oraz ułatwi trawienie.

TRAN… Tran ma właściwości przeciwzapalne, które pozwalają twojemu organizmowi zregenerować się szybciej po ciężkim treningu. Oznacza to, że możesz ćwiczyć częściej. Co więcej, tran może przyspieszyć twój metabolizm. A więc nie tylko zbudujesz mięśnie, ale również pozbędziesz się większej ilości tłuszczu, dzięki czemu twoje mięśnie będą lepiej podkreślone.

WOŁOWINA…(z krów karminych trawą) Wołowina zawiera mnóstwo kwasów omega-3, dużo dobrych tłuszczów nienasyconych i o 400 procent więcej witaminy A (w formie beta karotenu) oraz witaminę E. Jest świetnym substytutem dla wołowiny z krów karmionych ziarnami, którą znajdziesz w swoim okolicznym sklepie.

INDYK… Jest jednym z najbardziej niedocenianych pokarmów wspomagających budowanie mięśni. To świetne źródło białek oraz 11 witamin i minerałów. Indyk jest również bogaty w selen, który według najnowszych badań może pomagać w zapobieganiu niektórym rodzajom nowotworów.

KOMOSA RYŻOWA… Szukasz źródła węglowodanów, które pomaga budować mięśnie? Nie musisz już dalej szukać. 100-gramowa porcja komosy ryżowej zawiera 14 gram białka oraz aminokwasy egzogenne, co sprawia, że komosa jest świetnym dodatkiem do planu posiłków na budowę mięśni.

KASZA OWSIANA… Owies jest zdrowym i sycącym ziarnem, ale kasza owsiana ma lepszy smak. Owies dostarcza mieszanki węglowodanów, błonnika, białka, witamin oraz minerałów. Organizm trawi kaszę owsianą powoli, dzięki czemu dłużej czujesz się nasycony, a poziom cukru we krwi utrzymuje się na stałym poziomie.

ANANAS… Ananasy są bogatym źródłem enzymu trawiącego białka zwanego bromeliną. Ujawniono również, że redukują stany zapalne, dzięki czemu są świetnym dodatkiem do posiłku po treningu.

SZPINAK… Być może istnieje powód, dla którego Popeye jadł tak dużo szpinaku. Naukowcy z Uniwersytetu w Rutgers (2008) pokazały, że sterydy roślinne zawarte w szpinaku mogą zwiększać wzrost mięśni aż do 20 procent. Haczyk? Musiałbyś zjeść kilogram szpinaku dziennie, by czerpać takie korzyści.