Inną właściwością długoterminowego spożywania orzechów dla wsparcia utraty wagi jest zwiększone zużycie energii podczas spoczynku (REE). Oznacza to, że ludzie, którzy jedzą dużo orzechów mają lepszy metabolizm. Zwiększone REE sprawia, że ciało spala więcej kalorii w ciągu dnia, nawet jeśli leniuchujemy na tapczanie.
Ważne by pamiętać, że skupianie się jedynie na rozwinięciu pięknych mięśni brzucha wymaga dwóch rzeczy: trenowania mięśni brzucha, by nadać im tonu oraz właściwego odżywiania się, żeby zmniejszyć ilość procentowej zawartości tłuszczu w organizmie.
Nie obżeraj się
Nawet na diecie śródziemnomorskiej unikanie dużych posiłków jest niezwykle ważne, ponieważ objadanie się jest podstawą jeśli chodzi o przyrost tłuszczu. By rozwinąć stonowane mięśnie brzucha, musisz nauczyć się jedzenia mniejszych posiłków. Oczywiście w związku z tym trzeba zjadać posiłki częściej, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Spożywanie średnich ilości tłuszczów, łącznie ze znaczącą porcją kwasów tłuszczowych i kwasu oleinowego poprawi zdrowie i prawdopodobnie zmniejszy apetyt. Uczucie sytości zapewnione przez pełne ziarna i produkty pochodzenia roślinnego pomoże w ograniczeniu ilości spożywanego jedzenia, bez zwiększania obciążenia glikemicznego posiłków.
Warto rozważyć
Jedynym minusem diety śródziemnomorskiej jest to, że zawiera ona relatywnie mało białek. Może to sprawić, że wiele aktywnych osób będzie czuło się zawiedzionych, ponieważ bez odpowiedniej ilości protein ton mięśni oraz siła/osiągnięcia zmniejszają się. Dodatkowo, większa ilość białek zmniejsza obciążenie glikemiczne i zwiększa uczucie sytości po posiłku.
Inną kwestią wartą rozważenia w przypadku kobiet jest to, że dieta śródziemnomorska zawiera relatywnie mało nasyconych tłuszczów oraz kwasu tłuszczowego omega-6 – kwasu arachidonowego. Jest on prekursorem dla wielu molekuł podobnych do hormonów, które biorą udział w wysyłaniu sygnałów do komórek oraz w łagodzeniu stanów zapalnych i w procesach katabolicznych i anabolicznych.
Przykładowa dieta
- Posiłek 1: Omlet z żółtkami jaj, czarne oliwki i pomidor pokrojony w kostkę, mleko odtłuszczone; pomarańcza
- Posiłek 2: gruboziarnista kaszka owsiana z jogurtem, jagody, kapsułki z olejem rybnym
- Posiłek 3: Napój wysokobiałkowy (przed treningiem)
- Posiłek 4: Napój wysokobiałkowy z bananem (po treningu)
- Posiłek 5: Jogurt niesłodzony ze zmiażdżonym ananasem; mieszanka żurawiny, migdałów i orzechów włoskich
- Posiłek 6: Łosoś; chleb pełnoziarnisty z oliwą z oliwek i ziołami; brokuły gotowane na parze
You must belogged in to post a comment.