NAUCZ SIĘ JAK ZAUTOMATYZOWAĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE…

NAUCZ SIĘ JAK ZAUTOMATYZOWAĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE…

NAUCZ SIĘ JAK ZAUTOMATYZOWAĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE… 300 479 admin

Według zaprezentowanych badań, proces ten jest mniej skomplikowany niż wytyczne większości popularnych diet i planów żywieniowych:

1. Badania = dwie grupy + dwie diety…
Dwie grupy zostały przypisane do dwóch różnych diet. Pierwsza z nich zastosowała dietę bogatą w żywność dobrą dla zdrowia – w tym pełne ziarna, orzechy, warzywa, owoce, oliwę z oliwek i inne podobne produkty, które najczęściej występują w diecie śródziemnomorskiej. Druga grupa nie otrzymała żadnych konkretnych wskazówek, odnoszących się do tego, jakie produkty powinni jeść, jednak zalecono im ile tłuszczów, węglowodanów i białek mają spożywać. W tym wypadku uczestnicy badania sami musieli zdecydowanie bardziej myśleć o przygotowywaniu potraw na podstawie wytyczonych ilości, a nie po prostu jeść produkty z określonej listy.

2. Doświadczenie…
Żadna z wybranych grup nie otrzymała konkretnych informacji na temat tego jak dużo, lub jak mało powinni zjadać, lecz każdy członek eksperymentu został poinstruowany, by jeść na podstawie własnego, naturalnego odczucia głodu. Bez wcześniejszych prób, pierwsza grupa, która jadła tylko produkty z listy „dobrego jedzenia” ukończyła eksperyment spożywając mniej kalorii, ze zmniejszoną masą ciała, oraz mniejszymi rozmiarami ubrań. Jaki jest więc cel tego badania, oraz innych jemu podobnych? Ludzie spożywający dobre jedzenie, jedli pokarmy, które w naturalny sposób zachowują uczucie sytości na dłużej, więc ich ciała w równie naturalny sposób odnalazły zdrową wagę, którą chcą utrzymać.

3. Zestawienie….
Grupa jedząca pokarmy naturalnie dobre spożywała znacznie więcej błonnika, niż druga grupa, czyli około 32g dziennie, w porównaniu do średnich 17g w drugiej grupie. Pierwsza grupa zjadała również większe ilości kwasów tłuszczowych omega 3, które są dobrymi tłuszczami, pochodzącymi z ryb, orzechów i oliwek. Tłuszcze te przyczyniają się do zwiększenia ilości środków chemicznych, które sprawiają, że czujesz się syty, co przyczynia się do zmniejszenia apetytu i lepszych wzorców żywieniowych. Wreszcie, grupa pierwsza podwoiła wynik grupy drugiej jeśli chodzi o ilość spożycia owoców i warzyw!

4. Podsumowanie….
Zamiast obserwować ilościowo kalorie, tłuszcze, białka i węglowodany, osoby z pierwszej grupy były w stanie skupić się na jedzeniu pokarmów, które sprawiały, że czuli się syci, umożliwiając swojemu ciału robić to, do czego zostało stworzone: do regulowania substancji chemicznych związanych z głodem i sytością dla zmniejszenia apetytu, zmniejszenia ilości przyjmowanych kalorii i lepszej, naturalnej utraty tłuszczu. W automatyzacji diety chodzi o jedzenie pokarmów, które są naturalne i zdrowe dla ciebie, zamiast obsesyjnego przejmowania się dietą, ponieważ organizm wie, ile powinieneś ważyć, by być zdrowym i będzie utrzymywał tą wagę, jeśli dasz mu na to szansę.