NAPOJE PO TRENINGU…

NAPOJE PO TRENINGU…

NAPOJE PO TRENINGU… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Woda… Dla wielu ćwiczących woda jest prawdopodobnie głównym napojem sportowym i to nie bez powodu – jest dokładnie tym czego ciało zużywa najwięcej podczas ćwiczeń. Jeśli treningi trwają mniej niż 60 minut i poprzedzone są odpowiednim posiłkiem, nie potrzebujesz żadnej dodatkowej energii, więc woda będzie najlepszym wyborem jako napój sportowy. Ogólna zasada to przyjmowanie 250ml wody na każde 15 minut ćwiczeń, by uzupełnić utracone płyny. Pij więcej, jeśli jesteś spragniony.
Woda jest tania i nie zawiera kalorii…

Napoje hipotoniczne… Ta odmiana napoju sportowego zawiera niewielkie ilości węglowodanów w postaci cukru, które mogą zapewnić energię do ćwiczeń. Napoje hipotoniczne zawierają około 2g cukru na każde 100 ml, co daje ci trochę energii, lecz na pewno nie wystarczająco dużo na długi, ciężki trening. Ten rodzaj napoju sportowego najlepiej sprawdza się w treningach trwających godzinę lub mniej, gdzie wymiana płynów jest ważniejsza niż dodatkowa porcja energii. Napoje hipotoniczne są dobrze wchłaniane, a przez to doskonale przeciwdziałają odwodnieniu. Często zawierają związki chemiczne nazywane elektrolitami, które uzupełniają minerały utracone w procesie pocenia się, takie jak potas i sód.

Napoje izotoniczne… Zawierające więcej cukru niż hipotoniczne (około 6g na 100ml), napoje izotoniczne to brakujące ogniwo w procesie dostarczania energii. Idealnie nadają się do dłuższych treningów, gdzie uzupełnianie węglowodanów i wody jest konieczne, by uniknąć spadku wydajności. Jako, że napoje izotoniczne dostarczają dużo energii, mogą nie być najlepszym wyborem dla ludzi, którzy starają się zrzucić wagę, lecz dla sportowców mogą być lekarstwem na zmęczenie w ostatnich minutach treningu czy zawodów. By samemu stworzyć swój napój izotoniczny możesz po prostu zmieszać 500ml niesłodzonego soku owocowego z 500ml wody, innym wyjściem jest zakup dostępnych na rynku napojów izotonicznych, jak Gatorade, Powerade lub Lucozade.