JEDZ ŚNIADANIE…

10 zalet zdrowego śniadania...

piątek, 23 Listopad 2018

6. Będziesz miał niższy poziom cholesterolu…Częste unikanie śniadania może prowadzić do wyższego poziomu cholesterolu. Zależy to oczywiście od tego, co wybierasz na śniadanie – owsianka jest prawidłowym wyborem, ponieważ zawiera mnóstwo rozpuszczalnego błonnika, ale smażone śniadanie ociekające tłuszczami nasyconymi nie jest najlepsze.

7. Nie będziesz miał ochoty na śmieciowe jedzenie… Osoby jedzące śniadanie znacznie rzadziej doświadczają porannego spadku energii, co zapobiega sięganiu po wysokokaloryczne i mało odżywcze przekąski. Oczywistym wyjątkiem będzie sytuacja, gdy zjesz burgera na śniadanie, ponieważ a) nie zaspokoi głodu na długo i b) będzie to oznaczać, że już i tak pochłonąłeś śmieciowe jedzenie.

8. Zmniejsz ryzyko zachorowania na cukrzycę…Prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z poziomem cukru we krwi jest o połowę mniejsze u osób jedzących śniadanie. Wahania te mogą prowadzić do zwiększonego ryzyka zachorowania na cukrzycę. Jednak lepiej nie rozpoczynać swojego dnia od płatków przepełnionych cukrem lub od batonika czekoladowego, a zamiast tego wybrać zdrową alternatywę…

9. Dostarczysz organizmowi więcej składników odżywczych… Śniadanie powinno zawierać witaminy, minerały i błonnik, które trudno jest dostarczyć w odpowiedniej ilości, jeśli spożywasz jedynie dwa posiłki dziennie. Trzeba cię jeszcze przekonywać? Osoby pijące zbyt dużo alkoholu zwykle mają niedobory witamin, a picie więcej niż cztery duże piwa podczas jednej sesji to właśnie zbyt dużo. Tak myślałem, że to podziała…

10. Będziesz mądrzejszy… Osoby jedzące śniadanie lepiej myślą i mają większą wydajność w pracy niż ci, którzy pomijają poranny posiłek. Badania jednego z uniwersytetów połączyły jedzenie śniadania z wydajnością naukową i dowiodły, że jedzenia śniadania ma pozytywny wpływ na pamięć. Gdyby tylko powiedzieli nam to dziesięć lat temu… a może to zrobili tylko zapomnieliśmy.