JEDZ ŚNIADANIE…

10 zalet zdrowego śniadania...

piątek, 23 Listopad 2018

Tak powtarzają dietetycy, trenerzy, przyjaciele i twoja mama - ale co oni mogą wiedzieć? W zasadzie całkiem sporo. Wartość porannego śniadania jest nieoceniona!!! Ważne jednak są jego składniki, zawartość kaloryczna i dostosowana prawidłowa ilość energii jaką potrzebujesz przyjąć na początek dnia...

Poniżej najważniesze zalety i fakty na ten temat...

1. Spalisz więcej kalorii…Ludzie, którzy regularnie pomijają śniadanie spalają średnio o 150 kalorii dziennie mniej niż osoby jedzące śniadanie regularnie. Możesz odgarniać śnieg przez 15 minut, uprawiać aerobik w wodzie przez 30 minut albo wybrać najłatwiejszą opcję i zjeść śniadanie.

2. Będziesz rzadziej się przeziębiać…Osoby, które regularnie jedzą śniadanie rzadziej chorują na przeziębienia, grypę i inne infekcje układu oddechowego w porównaniu do tych, którzy „zapominają” o porannym posiłku. Prawdopodobnie spowodowane jest to faktem, że śniadanie wspiera układ odpornościowy, a nie dlatego, że zakłada na ciebie tarczę przeciwzarazkową.

3. Będziesz miał lepszy humor…Poranna dawka energii powoduje rzadsze i mniejsze występowanie problemów emocjonalnych, depresji, huśtawek nastroju, etc. Brak serotoniny sprawia, że czujemy się zmęczeni, niezdolni do koncentracji i poddenerwowani. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś dlaczego twoi znajomi z pracy tak ochoczo chcą ci zrobić śniadanie, właśnie to może być powód.

4. Będziesz miał świeższy oddech…Osoby unikające śniadania mają większe szanse na odstraszanie swoich kolegów i bliskich osób brzydkim oddechem aż do pory lunchu, w porównaniu z osobami jedzącymi śniadania, które zwykle pozbywają się nieświeżego oddechu po pierwszym posiłku. No chyba, że jesz na śniadanie chleb czosnkowy albo surową cebulę.

5. Będziesz żyć dłużej…Zapomnij o reklamowanych produktach przeciwko starzeniu, o modnych niskokalorycznych dietach i mitycznych źródłach młodości – prawda jest niezwykle prosta – ludzie, którzy dożywają 100 lat jedzą śniadanie bardziej regularnie niż reszta świata…