JEDZ DOBRZE NA WAKACJACH…

JEDZ DOBRZE NA WAKACJACH…

JEDZ DOBRZE NA WAKACJACH… 1550 650 FitNow - treningi personalne

To całkiem dobre pytanie. Jak tylko znajdziemy się na lotnisku, wszystko jest przeciwko nam. Wydaje się, że na każdym kroku kuszeni jesteśmy fast foodami – w restauracji, w samolocie, w hotelu, wszędzie. Ponadto, na wakacjach rzadko zdarza się, byśmy sami przygotowywali sobie posiłki, a to naraża nas na 3 posiłki dziennie, w których tak naprawdę często jesteśmy uzależnieni od hotelu, czy restauracji.
Jeśli planujesz wakacje i zastanawiasz się w jaki sposób uniknąć stresu związanego z dietą, skorzystaj z poniższych porad, by uzyskać kilka wskazówek, które pomogą ci utrzymać się na dobrej drodze.

Bądź przygotowany; Przed wyjazdem przygotuj sobie przekąski, które wystarczą ci na kilka dni. Pomyśl o domowej roboty batonach z musli, lub czymś podobnym. Zrób sałatkę na czas podróży, a także zaopatrz się w trochę suszonych owoców.

Dokonuj mądrych wyborów; Wybieraj świeżą żywność zamiast przetworzonej w menu. Poproś by dressingi i sosy podawano w osobnych miseczkach, dzięki czemu sam zdecydujesz ile chcesz użyć. Jeśli w menu dostępne są świeże soki – wybieraj je.

Poznawaj kulturę; Odwiedzaj lokalne sklepy, nie tylko z pamiątkami, ale również spożywcze, gdzie tylko się znajdziesz. Jest to doskonała okazja, by nieco zbliżyć się do lokalnej kultury. Będziesz mieć również dostęp do świeżych produktów, które mogą przydać ci się jako rezerwowe źródło pożywienia, gdy w menu pewnego dnia nie znajdziesz nic zdrowego.

Jedz jak tubylcy;Rozejrzyj się dookoła i zobacz co jedzą mieszkańcy okolic, w których spędzasz wakacje. Oni najprawdopodobniej jedzą inaczej niż ty. To może być naprawdę ciekawą przygodą i to z dreszczykiem emocji, ponieważ zbaczasz z przetartych szlaków, lecz twoje ciało będzie ci za to wdzięczne. Tradycyjne potrawy zwykle są mimo wszystko bezpieczniejsze, ale nie zapominaj o środkach ostrożności.

Nie zadręczaj się zbytnio;Jeśli nie jedziesz na wakacje do Tajlandii, prawdopodobnie nie jesteś w najlepszej możliwej sytuacji dietetycznej. Ale nie martw się o to. Zrób co możesz i ciesz się każdym kęsem. Pamiętaj, by dokonywać mądrych wyborów i dobrze się z nimi czuć, bo czasem może oznaczać to po prostu wybranie mniejszego zła. Jeśli zdarzy się tak, że na obiad zostaniesz tylko z KitKatem w ręce (a czasem tak się zdarza), nie przejmuj się – to w końcu wakacje! Pamiętaj, by być elastycznym.

Słuchaj swojego ciała; To ostatnia i najważniejsza lekcja. Gdy raz nauczysz się słuchać swojego ciała i rozpoznawać co potrzebuje, dalej poleci już z górki. Gdy trafisz na przeszkodę dietetyczną, skorzystaj z okazji by sprawdzić jak to na ciebie wpłynie. Czy wywołuje u ciebie zły humor, czy nie? Czujesz się przez to w jakiś sposób źle? A może dobrze? Może okazać się, że gdy cieszysz się z każdego posiłku, zrewanżuje to wszystkie złe skutki nienajlepszej diety. Możesz być zaskoczony tym, czego się nauczysz. Pamiętaj jednak o jednym – niech to nie stanie się wymówką by zupełnie zrezygnować ze zdrowego żywienia na czas wakacji!