INSTYNKT PIERWOTNY…

INSTYNKT PIERWOTNY…

INSTYNKT PIERWOTNY… 1550 650 admin

JEDZ JAJA… Pewnie wcześniej już to słyszałeś, ale powiemy to znowu: Jedz jajka na śniadanie. Badania pokazują, że śniadanie zawierające dużo białek i tłuszczu (jak jajka), pomaga zmniejszyć głód w ciągu dnia. Takie jedzenie będzie miało również pozytywny wpływ na prędkość przemiany materii.

ZREZYGNUJ Z GORZAŁY… To naprawdę myślenie zdroworozsądkowe – jeśli chcesz mieć mniej tkanki tłuszczowe, zmniejsz ilość lub całkowicie zrezygnuj z alkoholu! Z jakiegoś powodu nazywa się to mięśniem piwnym. Alkohol nie powinien być uważany jedynie za puste kalorie. Zwiększa on również ilość męskiego testosteronu przekształcanego w żeński hormon estrogen. Chcesz mieć więcej tłuszczu i mniej mięśni? Pij dalej.

RYBY OLEISTE… Ryby oleiste to danie królewskie, jeśli chodzi o utratę tłuszczu! Dwa kwasy omega 3 EPA i DHA, znajdujące się głównie w rybach, są nie tylko dobre dla zdrowia, ale również regulują ścieżki genetyczne w twoim ciele, dzięki czemu bardziej efektywnie spalasz tłuszcz! Idziemy na ryby!

ZAŻYJ TROCHĘ SŁOŃCA… Zażywaj dużo słońca albo rozważ suplementację witaminy D3. Badania przeprowadzane w ostatnich latach podkreślają znaczenie witaminy D w procesie utraty tłuszczu. Jeśli cierpisz na niedobór witaminy D, ilość tłuszczu spalanego na diecie może zmniejszyć się dwukrotnie!

CYKL WĘGLOWODANÓW… Kulturyści są wielkimi fanami cyklów węglowodanów, a jeśli powinniśmy naśladować kogoś w kwestii utraty tłuszczu, będą to właśnie kulturyści! Oznacza to, że w dni ciężkiego treningu powinieneś przyjmować więcej węglowodanów. Można to uzyskać zjadając „przekąskę regeneracyjną”, zawierającą znaczną ilość węglowodanów, które możesz zjeść jedynie po sesji treningowej. W dni wolne od treningu nie zjadasz przekąski i voila – masz cykl węglowodanów.

PAMIĘTAJ O ODPOWIEDNIEJ ILOŚCI SNU… Spraw, by sen stał się twoim priorytetem! Badania pokazują coraz więcej powiązań pomiędzy aspektami stylu życia, jeśli chodzi o utrzymywanie masy ciała. Ilość snu mniejsza niż 7-8 godzin może powodować większą insulinooporność, co z kolei zwiększa ryzyko odkładania się tkanki tłuszczowej! Niedobór snu może również zwiększać głód i powstrzymywać spalanie tłuszczu!

OBLICZAJ KALORYCZNOŚĆ… Waż swoje jedzenie i obliczaj ilość kalorii. NIe musisz spędzić całego życia na ważeniu jedzenia i obliczaniu kalorii, ale robienie tego przynajmniej na początku diety da ci rozeznanie, dzięki czemu będziesz wiedział co robić w dalszym toku diety. Będziesz również wiedział, czy nie zjadasz za małych porcji.

BIEGAJ!!! Biegaj. To takie proste. Biegaj sprintem, uprawiaj jogging, biegaj. Biegaj po drogach, wzgórzach i polach. Po prostu biegaj. Jeśli masz pełną kontrolę nad swoją dietą, dodanie ćwiczeń przyspieszy proces utraty wagi.

ODNAJDŹ RÓWNOWAGĘ… Pamiętaj, że ćwiczenia często zwiększają głód, więc upewnij się, że nie wykonujesz ich zbyt dużo. Połączenie ćwiczeń o wysokiej i niskiej intensywności wydaje się być najlepszym sposobem na najszybszą utratę tłuszczu.

JEDZ WIĘCEJ DOBRYCH TŁUSZCZÓW!!! Kaloria nie jest już kalorią. Naszą najlepszą wskazówką jest to, żeby każdego dnia jeść jeden lub dwa posiłki wolne od węglowodanów zawierających skrobię. Należy pamiętać, że zamiast tego powinieneś dodawać produkty zawierające białko i tłuszcze. Sałatka z kurczakiem jest nudna! Dodaj awokado, oliwę z oliwek i ser feta, by podnieść zawartość tłuszczu w posiłku. Jedzenie większej ilości tłuszczu zwiększa zdolność organizmu do spalania tłuszczu!