DOŁADUJ BATERIE…

DOŁADUJ BATERIE…

DOŁADUJ BATERIE… 300 442 FitNow - treningi personalne

Chcemy czegoś, co postawi nas na nogi!!! Niestety dzieje się tak ze względu na spadek poziomu energii spowodowany przez nasz naturalny rytm okołodobowy, brak odpowiedniej ilości snu w nocy, pomijanie śniadania lub jedzenie lunchu składającego się z przetworzonych węglowodanów bez dodatku żadnych białek..

Sekret uzupełniania zapasów…Sekretem jest uzupełnienie zapasów energii przed czasem, co zmniejszy lub nawet zapobiegnie kryzysowi. Jednak jeśli nie udało się wam uzupełnić zapasów paliwa na czas, istnieje kilka natychmiastowych rozwiązań.
Po pierwsze musisz unikać sięgania po przekąski pełne cukru, które na początku powodują skok energii, ale sprawiają, że godzinę później jesteś jeszcze bardziej zmęczony i głodny.


Orzechy włoskie i migdały…Powstrzymaj wahania poziomu cukru zjadając rano garść zdrowych migdałów – około 23. Migdały mogą ustabilizować poziom cukru we krwi na resztę dnia. Następnym razem, gdy wyznaczony termin będzie się zbliżał wielkimi krokami, spróbuj przegryźć garść orzechów włoskich (12 do 14 połówek), by poprawić nastrój i zdolność mózgu do pracy. Według badań kwasy tłuszczowe omega-3 znajdujące się w orzechach włoskich mogą pomagać w pobudzaniu obszarów mózgowych, które pomagają we wprowadzaniu naszego nastroju w stan równowagi. Jeśli chcesz zjeść przekąskę, która da ci kopa, upraż 2 filiżanki orzechów włoskich na dwóch łyżkach oliwy z oliwek, z jedną łyżeczką cynamonu i jedną łyżeczką pieprzu kajeńskiego w piekarniku. Pieprz kajeński dodaje właściwości rozgrzewających i przeciwnowotworowych.Produkty mleczne…Cukier mleczny, zwany też laktozą, zawarty w produktach mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu, daje natychmiastową energię, a wysoka zawartość białek pomaga zwalczać głód. Dla zdrowego kopa energetycznego rano, dodaj jogurt do miski z owsianką. Połączenie pokarmów pro- i prebiotycznych wspomaga zdrowe trawienie oraz układ odpornościowy, a także zapobiega wzdęciom. Naucz się dodawać trochę mleka do kawy. Albo jeszcze lepiej, spraw, by jogurt naturalny lub grecki stał się częścią porannej rutyny, bo chociaż kawa zawiera kofeinę, która da ci energetycznego kopa, regularne jej spożywanie z czasem może wpływać na zdrowie kości. Kofeina zwiększa ilość wapnia traconego wraz z moczem.