CO JEST NIE TAK Z ŻYWNOŚCIĄ BEZ TŁUSZCZU I CUKRU?

Nie daj się nabrać!!!

środa, 27 Sierpień 2014


4. Lody o niskiej zawartości tłuszczu… Tego typu lody mają podobne właściwości jak jogurt o niskiej zawartości tłuszczu. Oczywiście, że zawierają mniej tłuszczu, lecz zwykle oznacza to więcej cukru, czasem w postaci syropu glukozowo-fruktozowego.
Tego typu syropy są jedną z głównych przyczyn otyłości. Rób wszystko, by wyeliminować ten składnik z diety.

5. Czekolada bez cukru…Czekolada bez cukru wydaje się być spełnieniem marzeń – nirwana dla ludzi, którzy właśnie cierpią z powodu drastycznej diety. Jednak nic za darmo, cukier jest zastąpiony różnego rodzaju alkoholami polihydroksylowymi (cukrolami) jak ksylitol, czy sorbitol. Dla niektórych osób oznacza to problemy trawienne, wzdęcia, biegunki i/lub zaparcia.
Tylko dlatego, że czekolada jest bez cukru, nie znaczy, że powinieneś wchłonąć od razu całą tabliczkę. Nadal zawiera ona kalorie i tłuszcz. Nie daj się zwieść. Lepiej zdecyduj się na odmianę gorzką z dużą zawartością kakao…

6. Napoje owocowe… Słynny slogan na opakowaniu napoju to; „zawiera prawdziwy sok z owoców” jest podchwytliwy. Oczywiście, w napoju może znajdować się trochę soku, lecz jeśli przeczytasz etykietę, przekonasz się, że prawdopodobnie pijesz cukier, syrop glukozowo-fruktozowy i/lub dodatki i aromaty chemiczne poprawiające smak, aromat i kolor.
Napoje owocowe mają zdecydowanie za dużo kalorii. Ich picie ani trochę nie pomoże w prowadzeniu zdrowej, niskokalorycznej diety. Dostaniesz od nich trochę witaminy C, lecz korzyści chowają się w cieniu negatywnych aspektów ich spożywania.

Dobre praktyki żywieniowe…Staraj się jeść tylko prawdziwe i naturalne produkty (całe owoce!), ale oczywiście z umiarem. Jeśli masz ochotę na owocowy smak, nie sięgaj po sok/napój – zjedz jabłko.
Naturalne jedzenie jest najlepsze. Jeśli jesz owoce, których pochodzenie znasz i widzisz je na własne oczy, nie musisz martwić się o zawartość szkodliwych substancji chemicznych.
Najlepszą rzeczą jaką możesz dla siebie zrobić jest dokładne czytanie etykiet na produktach. Jeśli jest na nich kilka nazw, których nie znasz, nie kupuj takiego produktu. Wybierz Naturę!!!