7 NAJLEPSZYCH SUPLEMENTÓW WALCZĄCYCH Z TŁUSZCZEM

7 NAJLEPSZYCH SUPLEMENTÓW WALCZĄCYCH Z TŁUSZCZEM

7 NAJLEPSZYCH SUPLEMENTÓW WALCZĄCYCH Z TŁUSZCZEM 300 440 FitNow - treningi personalne

Sojowy proszek proteinowy… Gdy rozważasz suplementy pomagające w utracie tłuszczu, proszki proteinowe prawdopodobnie nie przychodzą ci na myśl. Sojowy proszek proteinowy jest nie tylko świetnym suplementem przyspieszającym regenerację mięśni oraz ich rozrost u kobiet sportowców – obecne badania pokazują, że poprawia on również utratę tłuszczu.
Artykuł opublikowany w czasopiśmie „Obesity Reviews” potwierdza istnienie właściwości soi redukujących ilość tkanki tłuszczowej. Naukowcy z University of Alabama w Birmingham przyjrzeli się ośmiu badaniom przeprowadzonym na ludziach oraz kilku na zwierzętach i doszli do wniosku, że soja może pomagać w utracie tłuszczu poprzez zmniejszanie apetytu i ilości spożywanych kalorii.
Tą teorię popierają badania przeprowadzone na University of Illinois (Urbana-Champaign), które ujawniły, że białko sojowe zawiera peptydy (małe białka), wpływające na mózg w celu zachowania podwyższonego metabolizmu w okresie spoczynku. W ten sposób spalana jest większa ilość tłuszczu, a głód zostaje stłumiony, dzięki czemu zjadasz mniej kalorii w ciągu dnia. To podwójne uderzenie w twój tłuszcz, a zwłaszcza w tłuszcz znajdujący się w środkowej części twojego ciała – odkryto to w innym badaniach przeprowadzonych na University of Alabama. Naukowcy odnotowali, że kobiety, które piły 20 gram proteinowego napoju sojowego dziennie przez trzy miesiące, straciły znaczną ilość tłuszczu na brzuchu, a kobiety, które spożywały dziennie 20 gram napoju zawierającego kazeinę zyskały tłuszcz w talii i na brzuchu.
Żeby zaobserwować rezultaty, dodawaj co najmniej 20 gram białka sojowego do swojej codziennej diety. W dni treningowe, spożywaj 10 gram zarówno białka sojowego, jak i serwatkowego, godzinę przed treningiem i od razu po ćwiczeniach zażyj 10-20 gram sojowego proszku proteinowego z 10-20 gramami serwatkowego proszku proteinowego. W dni odpoczynku, pij napój zawierający 20 gram białka sojowego.

Ekstrakt z zielonej herbaty… Jeśli jeszcze nie jesteś na bieżąco z działaniem herbaty wspierającym zdrowie i spalającym tłuszcz, nadszedł czas by to zmienić. Zielona herbata zawiera galusan epigallokatechiny (EGCG), główny składnik odpowiedzialny za działanie zielonej herbaty wpływający na spalanie tłuszczu. EGCG działa poprzez zapobieganie rozpadowi norepinefryny, neurohormonu przyspieszającego metabolizm i spalanie tłuszczu.
Mimo, że picie herbaty to mądry pomysł, sugerujemy suplementowanie ekstraktu z zielonej herbaty, by uzyskać całkowity efekt spalania tłuszczu. Badania pokazują, że ciało lepiej przyswaja katechiny z ekstraktu zielonej herbaty niż z herbaty zaparzonej z liści. Suplementuj 500 – 1000 mg ekstraktu z zielonej herbaty z EGCG trzy razy dziennie przed posiłkami. Pamiętaj, by wziąć jedną dawkę godzinę przed treningiem, żeby dodać siły treningowi i poprawić spalanie tłuszczu podczas i po twojej sesji na siłowni.