W końcu pracowałem kiedyś we francuskiej piekarni. Każdego ranka serwowaliśmy gorące croissanty z czekoladą. Domowa granola, świeża pizza na lunch, słone bagietki, zakwas chlebowy – najsmaczniejsze węglowodany jakie kiedykolwiek jadłem.
Żałuję, że nie wiedziałem wtedy o suplementach diety, które mogą pomóc w kontrolowaniu apetytu na węglowodany…
Niezależnie od tego czy próbujesz;
…delikatnie obniżyć ilość spożywanych węglowodanów…
…przełączyć swoje ciało w tryb spalania tłuszczu…
…upewnić się, że węglowodany, które zjadasz powodują mniejszą szkodę…
…lub po prostu chcesz zmniejszyć ochotę na podjadanie w nocy…
…te suplementy są narzędziem, które powinieneś zastosować.
Zacznijmy więc… Pamiętaj jednak, że żadna z poniższych informacji NIE zastąpi porady medycznej… Wizyta u lekarza rodzinnego pozwoli na wybranie indywidualnej opcji suplementu…
WITAMINA B1…Nieodpowiednie zużycie węglowodanów, które zjadasz może sprawić, że będziesz się czuł jakbyś po prostu był zmuszony do jedzenia większej ilości węglowodanów… więc możesz przyjmować kompleks witaminy B, który wspomaga metabolizm węglowodanów, dzięki czemu twój organizm zrobi lepszy użytek z dostępnej nadwyższki. Forma witaminy B rozpuszczalna w tłuszczach może działać lepiej niż zwykle sprzedawana witamina rozpuszczalna w wodzie. Forma rozpuszczalna w tłuszczu to pochodna witaminy B nazywana allitiaminą lub benfotiaminą. Możesz przyjmować około 100-250 mg form rozpuszczalnych w tłuszczach dziennie. Dodatkowo, by powstrzymać procesy glikacji, które zachodzą, gdy węglowodany z diety wchodzą w reakcją z białkami w organiźmie, możesz również przyjmować dziennie 50 – 100 miligramów pirydoksynowej witaminy B6, która znajduje się w większości multiwitamin.
RESWERATROL…Być może znasz tę substancję, ponieważ występuje ona w czerwonym winie i winogronach i już dawno dowiedziono, że wydłuża długość życia, ale jest mniej znana ze swoich zdolności do poprawiania wrażliwości na insulinę, co oznacza, że ciało lepiej przenosi glukozę do mięśni, by zmagazynować energię. By poprawić wrażliwość na insulinę, przyjmuj około 100 mg resweratrolu dziennie. Pamiętaj, by zażywać formę “trans” resweratrolu, który jest jedynym efektywnym sposobem.
KOENZYM Q10…Znany również jako ubichinon, kluczowy składnik komórkowych elektrowni produkujących energię (mitochondriów), ma ogromne znaczenie w usprawnianiu korzystania z węglowodanów. Wiele multiwitamin i suplementów już go zawiera, więc dobrze sprawdzaj etykiety. Przyjmuj około 80 – 300 mg dziennie.
TRAN – OLEJ RYBNY… Podobny do resweratrolu – wysokiej jakości olej rybny pomoże zwalczyć ochotę na węglowodany lub inne przekąski, ponieważ zwiększa czułość na insulinę. Szczególnie zalecamy stosowanie trójglicerydowego oleju rybnego. Ta forma jest droższa, ale znacznie lepiej się wchłania i organizm lepiej lepiej ją wykorzystuje w porównaniu z estrem etylowym.
CHROM…Chrom wspomaga metabolizm glukozy i właśnie w taki sposób węglowodany zużywane są jako paliwo. Może również poprawić wrażliwość na insulinę. Moim ulubionym źródłem chromu jest suplement, który zawiera również wanad, wykazujący podobne działanie do chromu. Po prostu przyjmuj 1-2 kapsułek przed lunchem i 1-2 kapsułek przed obiadem.
KWAS LIPONOWY… Kwas liponowy pomaga w stabilizacji cukru we krwi i przyspiesza zużywanie węglowodanów. Znajduje się w większości suplementów z antyoksydantami. Potrzebujesz około 50 – 250 mg kwasu liponowego dziennie, by kontrolować apetyt na węglowodany.
I to by było na tyle…
Uzbrojony w tą wiedzą, możesz teraz wejść do pobliskiej piekarni i zaśmiać się w twarz croissantom z czekoladą…
You must belogged in to post a comment.