WIOSENNE ODŚWIEŻANIE SKÓRY

Wpływ smogu na kondycję naszej skóry

środa, 24 Kwiecień 2019

Nie zapominajmy w tym okresie również o pielęgnacji w postaci kremów. Na noc rekomendujemy odżywczy i silnie regenerujący Super Rich Repair z linii AGE Smart Dermalogica, na dzień super skoncentrowany krem odmładzający Dynamic Skin Recovery z filtrem SPF 50.

Jeżeli chcemy stworzyć dodatkową barierę ochronną dla naszego naskórka, która będzie chronić go w ciągu dnia przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi możemy zastosować preparat Barrier Repair z linii UltraCalming Dermalogica. Kosmetyk wtapia się w skórę i tworzy coś w rodzaju tarczy ochronnej przed smogiem, mrozem i wiatrem.

Zabiegi kosmetyczne w gabinetach

Oprócz pielęgnacji w domu mamy możliwości skorzystać z profesjonalnych zabiegów z zakresu kosmetologii, które pomogą zwalczyć już istniejące objawy wpływu smogu na naszą skórę jak również zabezpieczą ją na przyszłość.

Ważna jest pielęgnacja naskórka, nie należy jednak zapominać o skórze właściwej. Dopiero kompleksowa oraz wielopoziomowa pielęgnacja pozwoli osiągnąć długotrwałe efekty i zabezpieczy skórę w prawidłowy sposób.

Rekomendujemy zabieg mezoterapii igłowej z odpowiednio dobraną ampułką. W walce ze smogiem świetnie sprawdzi się ampułka z Witaminą C. Po zabiegu mezoterapii z użyciem wspomnianego preparatu skóra pozostanie zabezpieczona przed działaniem wolnych rodników, a dodatkowo zyskamy efekt pięknie rozświetlonej i promiennej cery.

Kolejnym zabiegiem pomagającym walczyć ze szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego jest tzw. Hydrafuzja. Polega na połączeniu delikatnego działania złuszczającego zabiegu Hydrafacial oraz Infuzji tlenowej. Po złuszczeniu naskórka metodą podciśnieniową w połączeniu z delikatnymi kwasami owocowymi, wprowadzamy w głąb skóry odpowiednio dobraną ampułkę zawierającą substancje nawilżające, odżywcze, łagodzące i antyoksydacyjne. Po wykonaniu serii takich zabiegów mamy gwarancję gładkiej, promiennej, odżywionej i dogłębnie nawilżonej skóry.

 

Czasy, w których żyjemy niejako zmuszają nas do zmierzenia się z wieloma niekorzystnymi czynnikami, które mogą wpływać na stan naszej skóry, ale również ogólne samopoczucie. Wizyta w gabinecie kosmetologa  pomoże rozwiązać problem z doborem odpowiedniej pielęgnacji domowej, jak i również poprawi zły nastrój, w który wpędza nas niesprzyjająca aura.