13 MIEJSC KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ ….. ZIMĄ

niedziela, 19 Luty 2017

Dla miłośników natury: Indie

Dlaczego?

Agencja Black Tomato oferuje wycieczką do w Góry Arawali, dzięki czemu możesz obudzić swojego wewnętrznego działacza na rzecz przyrody i spotkać się twarzą w twarz z nieuchwytnym lampartem hinduskim. W przeciwieństwie do ekipy serialu „Dynasties” będziesz spędzał noce w luksusowym obozie, który oferuje idealną bliskość dzikiej natury Indii Północnych.

Świeże, górskie powietrze: Rwanda

Dlaczego teraz?

Mimo że Rwanda posiada niezwykle smutną historię, luksusowe podróże do tego kraju są możliwe. Znana jest również jako kraina tysiąca wzgórz i stanowi dom dla ponad jednej trzeciej obecnej populacji goryla górskiego, który znalazł schronienie na wzniesieniach porośniętych bambusem w Górach Wirunga w Parku Narodowym Wulkanów. Jeśli chodzi o środowisko, jest to jeden z najczystszych krajów na świecie.

Trochę słońca w zimie: Maroko

Dlaczego teraz?

Zapewnij sobie świeże spojrzenie za zimowe słońce i spędź początek roku w Marrakeszu, jeżdżąc motocyklem z bocznym wózkiem, ścigając się quadami po pustyni albo śpiąc pod gwiazdami w luksusowym obozie na pustyni, w samym sercu dziczy.

Imprezowa atmosfera: Brazylia

Dlaczego teraz?

Rok 2016 i 2017 to trudny okres dla Brazylii. Olimpiada zapewniła temu krajowi pozytywne i negatywne zainteresowanie, a straszne historie o wirusie Zika, spadek koniunktury i zawirowania rządowe odstraszały niektórych turystów. Jednak Brazylia znów wraca do formy i głośno w niej o nowo otwieranych hotelach. Od pełnych gwaru ulic São Paulo po białe plaże Rio de Janeiro – wycieczkę często można uświetnić obecnością jednego z najlepszych szefów kuchni w Brazylii, który przyłącza się do kulinarnej wycieczki i przygotowuje wytworne jedzenie z jagód acai, mrówek i wszystkiego, co tylko uda mu się odnaleźć w lesie.

Dla całej rodziny: Turcja

Dlaczego teraz?

Kraj o bogatej historii, posiada jedną z najlepszych kuchni jakie przyjdzie ci w życiu spróbować oraz szczycący się oszałamiającymi widokami – od gór po plaże Bodrum. Turcja to kulturowy cud, w którym wschód spotyka się z zachodem. Nowo otwarte hotele zapewniły jej ponowną sławę w biurach podróży.

Cuda świata: Kambodża

Dlaczego teraz?

Historia, ludzie i kuchnia Kambodży to wystarczający powód, by udać się w to miejsce, ale to architektura tego kraju sprawia, że ciągle do niego wracamy. Podczas podróży możesz odwiedzić najwspanialsze świątynie Kambodży i ominąć kolejki, udając się helikopterem do najbardziej znanej świątyni Angkor Wat.

Smak dobrego życia: Kolumbia

Dlaczego teraz?

Odrobina latynoskich smaczków zapewnia dobre rozpoczęcie roku, z odpowiednią dawką koloru i charakteru, by przetrwać kolejny rok, a nie ma lepszego miejsca, by czerpać to wszystko, niż Kolumbia. Po przesiąknięciu kulturą na lądzie, wejdź na pokład 12-metrowego jachtu i popłyń prywatnie na wyspę Tierra Bomba, na której zobaczysz prawdziwy obraz raju i zapoznasz się z dobrym, karaibskim życiem.