13 MIEJSC KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ ….. ZIMĄ

13 MIEJSC KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ ….. ZIMĄ

13 MIEJSC KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ ….. ZIMĄ 1550 650 Jarosław Kowal

Dzięki tej liście miejsc wartych odwiedzenia spojrzysz na początek roku w zupełnie innym świetle. Poprosiliśmy znanego nam eksperta z biura podróży, EcoGlobe Travel, by przedstawił najlepsze opcje na zimę – ponieważ wiedzą co nieco o tworzeniu wakacyjnych doświadczeń, które są poza zasięgiem zwykłego podróżnika.

Przeczytaj naszą listę najlepszych miejsc do odwiedzenia i zaplanuj swoje zwiedzanie i loty na początek tego roku…

Imponująca dzika przyroda:  Zimbabwe

Dlaczego teraz?

Według Jarka nie ma lepszego czasu na wizytę w Zimbabwe. Zmieniający się klimat polityczny tchnął nowego ducha optymizmu w mieszkańców kraju i spowodował stworzenie nowej infrastruktury dla turystów.

W tym miejscu znajduje się nie mniej niż 5 różnych obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO, a na dodatek mamy do dyspozycji cały wachlarz hoteli i safari, na których można zaobserwować wielką piątkę (lamparta, lwa, nosorożca, słonia i bawoła).

Przygoda zakrapiana rumem: Kuba

Dlaczego teraz?

To świetna okazja, by zamienić szare dni na pastelowe odcienie, z dodatkiem sporej dawki kultury łacińskiej i karaibskiej. Od zanurzenia się w lokalne jazzowe miejsca spotkań, po opanowanie sztuki skręcania własnych cygar – wycieczka do tego kraju zapewni doskonały początek nowego roku.

 

Gwarantowane słońce: Grenada

Dlaczego teraz?

Znana jako „wyspa przypraw”, Grenada to niebiańskie miejsce znajdujące się na południowy wschód od Morza Karaibskiego – idealna dla podróżnika, który chce wyleczyć się z zimowego przygnębienia, przy wysokich temperaturach osiągających średnio 28,5°C i nie niższych niż 27°C. Początek roku to świetny czas dla fanów wędkowania, ponieważ odbywają się wtedy czterodniowe zawody w łowieniu ryb.

Życie na otwartej drodze:  wycieczka po Kalifornii

Dlaczego teraz?

Nie ma nic lepszego w nowym roku niż klasyczna wycieczka samochodowa. Przejedź się na tę wycieczkę, a pod drodze zatrzymuj się, by napawać się pięknem Kalifornii, nocując w luksusowych hotelach i przerywając swoją wycieczkę na degustację wina w Napa Valley, gdzie można również obserwować orki.

Dla zatwardziałego piechura: Peru

Słynące ze starożytnych ruin, wspaniałej scenerii, nieporównywalnych tras do wędrówek i architektury kolonialnej Peru może poszczycić się również świetną kuchnią. Dynamiczne zaplecze restauracyjne to dom dla niektórych najbardziej wpływowych kucharzy na świecie, jak Virgilio Martinez i Mitsuharu Tsumura, których obiekty w Limie i Susco to miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Jeśli chcesz sobie naprawdę dogodzić: Australia Południowa

Dlaczego teraz?

Zapomnij o szarych miesiącach. Na początku roku udaj się do Australii Południowej i ciesz się owocami tej żyznej ziemi. Atrakcje na naszej liście życzeń? Degustowanie win w dolinie Barossa i spotkanie z Maggie Beers – najbardziej znaną szefową kuchni w Australii, by poznać sekrety kulinarnego dziedzictwa Australii.