13 MIEJSC KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ ….. ZIMĄ

niedziela, 19 Luty 2017

Bądźmy szczerzy, wydaje nam się że przebłyski cieplejszej aury wróżą nadejście wiosny, że już widzimy światełko w tunelu, ale przed nami nadal ponad miesiąc kalendarzowej zimy. Trzeba walczyć z szarymi dniami, dopada nas gorszy nastrój i mamy niemożliwe do osiągnięcia cele noworoczne.
Dlatego nie ma lepszego czasu w roku, by wskoczyć na pokład samolotu kierującego się w cieplejsze miejsca i uciec od towarzystwa postanowień noworocznych dotyczących naszej formy.

Dzięki tej liście miejsc wartych odwiedzenia spojrzysz na początek roku w zupełnie innym świetle. Poprosiliśmy znanego nam eksperta z biura podróży, EcoGlobe Travel, by przedstawił najlepsze opcje na zimę – ponieważ wiedzą co nieco o tworzeniu wakacyjnych doświadczeń, które są poza zasięgiem zwykłego podróżnika.

Przeczytaj naszą listę najlepszych miejsc do odwiedzenia i zaplanuj swoje zwiedzanie i loty na początek tego roku…

Imponująca dzika przyroda:  Zimbabwe

Dlaczego teraz?

Według Jarka nie ma lepszego czasu na wizytę w Zimbabwe. Zmieniający się klimat polityczny tchnął nowego ducha optymizmu w mieszkańców kraju i spowodował stworzenie nowej infrastruktury dla turystów.

W tym miejscu znajduje się nie mniej niż 5 różnych obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO, a na dodatek mamy do dyspozycji cały wachlarz hoteli i safari, na których można zaobserwować wielką piątkę (lamparta, lwa, nosorożca, słonia i bawoła).

Przygoda zakrapiana rumem: Kuba

Dlaczego teraz?

To świetna okazja, by zamienić szare dni na pastelowe odcienie, z dodatkiem sporej dawki kultury łacińskiej i karaibskiej. Od zanurzenia się w lokalne jazzowe miejsca spotkań, po opanowanie sztuki skręcania własnych cygar – wycieczka do tego kraju zapewni doskonały początek nowego roku.

 

Gwarantowane słońce: Grenada

Dlaczego teraz?

Znana jako „wyspa przypraw”, Grenada to niebiańskie miejsce znajdujące się na południowy wschód od Morza Karaibskiego – idealna dla podróżnika, który chce wyleczyć się z zimowego przygnębienia, przy wysokich temperaturach osiągających średnio 28,5°C i nie niższych niż 27°C. Początek roku to świetny czas dla fanów wędkowania, ponieważ odbywają się wtedy czterodniowe zawody w łowieniu ryb.

Życie na otwartej drodze:  wycieczka po Kalifornii

Dlaczego teraz?

Nie ma nic lepszego w nowym roku niż klasyczna wycieczka samochodowa. Przejedź się na tę wycieczkę, a pod drodze zatrzymuj się, by napawać się pięknem Kalifornii, nocując w luksusowych hotelach i przerywając swoją wycieczkę na degustację wina w Napa Valley, gdzie można również obserwować orki.

Dla zatwardziałego piechura: Peru

Słynące ze starożytnych ruin, wspaniałej scenerii, nieporównywalnych tras do wędrówek i architektury kolonialnej Peru może poszczycić się również świetną kuchnią. Dynamiczne zaplecze restauracyjne to dom dla niektórych najbardziej wpływowych kucharzy na świecie, jak Virgilio Martinez i Mitsuharu Tsumura, których obiekty w Limie i Susco to miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Jeśli chcesz sobie naprawdę dogodzić: Australia Południowa

Dlaczego teraz?

Zapomnij o szarych miesiącach. Na początku roku udaj się do Australii Południowej i ciesz się owocami tej żyznej ziemi. Atrakcje na naszej liście życzeń? Degustowanie win w dolinie Barossa i spotkanie z Maggie Beers – najbardziej znaną szefową kuchni w Australii, by poznać sekrety kulinarnego dziedzictwa Australii.