By uwzględnić tą zasadę, warto planować do tyłu od dnia rozpoczęcia wyścigu, w którym planujesz startować. Jeśli dajesz sobie mniej niż 4 miesiące przed maratonem lub pół-maratonem, najprawdopodobniej trochę się pospieszyłeś. Pamiętaj: Nawet najdoskonalszy plan musi zostać zmodyfikowany jeśli nie daje ci wystarczająco dużo czasu na przygotowanie.
Przydatne jest sprawdzenie i zaplanowanie ilości kilometrów przebieganych w ciągu tygodnia, a nie w ciągu dnia. Dlaczego? Zmusza do strategicznego planowania i zapobiega ekstremalnym skokom natężenia, które mogą prowadzić do kontuzji.
Cierpliwość zawsze zwycięża…
Masz wątpliwości? Zwolnj.
Biegacze z wieloletnim doświadczeniem, którzy cierpliwie i konsekwentnie trenowali miesiąc po miesiącu, zamienili rutynę w styl życia. Bieganie to naturalna część ich dnia, jak mycie zębów.
Sukces w bieganiu to długoterminowe przedsięwzięcie. Nie można go przyspieszyć…
Jeśli kiedykolwiek masz wątpliwości w związku z zaistniałą kontuzją, czy zastosowaniem ciężkiego treningu lub zbyt długiego dystansu, nie bój się ich ograniczyć lub wziąć sobie dzień wolnego. Dobry biegacz słucha swojego ciała i nie przyspiesza procesu adaptacji.
Jeśli będziesz spieszył się w kwestii swojej sprawności fizycznej i ćwiczył ponad swoje siły oraz możliwości, rozpoczniesz cykl kontuzji, który niestety sprawi, że zamierzony cel pozostanie sennym marzeniem. Kto tego pragnie?
Czasem proste zasady uwzględnione w codziennym grafiku skutecznie pomogą ci pozostać zdrowszym a w dłuższej perspektywie, szybszym biegaczem. Motywacja rodzi się z konsekwentnych i przemyślanych dróg postępowania…
You must belogged in to post a comment.