Czy jesteś uzależniony od LSD?

Czy jesteś uzależniony od LSD?

Czy jesteś uzależniony od LSD? 300 333 FitNow - treningi personalne

Byłem nadmiernie uzależniony od biegania i często przepełniały mnie wyrzuty sumienia jeśli nie miałem czasu biegać przez większość dni w tygodniu. Wolność, na którą pozwalało bieganie pomagało mi jedynie na poukładanie myśli, pomysłów i innych mentalnych zakłóceń, które wtedy były ze mną. Bieganie dawało mi czas, by pomyśleć o rozwiązaniach i sposobach radzenia sobie z problemami, ale czy moje uzależnienie było zdrowe, czy może jednak mój wewnętrzny nastolatek popełniał ten sam błąd, co mnóstwo innych osób ćwiczących, które wykonują dłuższe treningi z małą intensywnością? Czy w swojej próbie pozbycia się tłuszczu nieświadomie dodawałem sobie dodatkowy tłuszcz wykonując trening kardio w typie LSD?

Z mojego doświadczenia zawodowego wynika, że wielu biegaczy i ludzi, którzy jako kardio wykonują głównie LSD dodaje sobie niechciane kilogramy. Czy kardio LSD sabotażuje zdolność naszego ciała do pozbywania się tłuszczu? Podnosi on poziom kortyzolu, upośledza działanie układu odpornościowego i zmniejsza metabolizm tkanki tłuszczowej ze względu na to, że ciało pozbywa się nieużywanej masy mięśniowej, by zgromadzone zapasy tłuszczu wystarczyły na dłużej. Po co przechowywać mięśnie jeśli nie są potrzebne? Redukując masę mięśniową ciało sprawia, że zapasy tłuszczu wystarczają na dłużej – to jak pozbywanie się zbędnej wagi samochodu, by paliwa wystarczyło na dłużej.

Dlaczego biegasz?
Powinieneś zadać sobie pytanie: Dlaczego biegam? To może być nawyk, cel treningowy (maraton) albo po prostu fakt to, że kochasz bieganie. Ale jeśli biegasz wolno na długie dystanse (LSD) dla utraty tłuszczu, prawdopodobnie jesteś na przegranej pozycji. Bieganie nie daje wolnej przepustki do jedzenia tego, na co masz ochotę. Jeśli jesteś konsekwentnym biegaczem, który pokonuje te same trasy i dystanse z tą samą prędkością, istnieje prawdopodobieństwo, że twoje ciało przystosowało się do tego napięcia, co oznacza, że większa ilość kalorii, którą początkowo spalałeś, szybko się zmniejsza. Być może zwiększyłeś ilość spożywanych kalorii nie zdając sobie z tego sprawy (uzupełnianie zapasów po bieganiu może być zgubne). Podstawowa zasada utraty wagi nadal ma tutaj swoje zastosowanie: musisz spalać więcej kalorii niż spożywasz, a być może nie spalasz tyle kalorii ile myślisz. Jednym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest wyliczenie ilości spalonych kalorii za pomocą pulsomierza, by kontrolować postęp. Jeśli ilość przyjmowanych kalorii jest równa ilości kalorii spalanych, wtedy niezależnie od tego ile ćwiczysz, twoja waga pozostanie stała.

Planowanie posiłków potreningowych jest również dobrym sposobem. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się wrócić z treningu i przetrząsnąć wszystkie szafki w poszukiwaniu jakiegokolwiek jedzenia zawierającego duże ilości węglowodanów. Zapisywanie spożywanego jedzenia w dzienniku pożywienia pozwoli na uniknięcie obładowywania się pustymi kaloriami. Zawsze istnieje szansa, ale po co marnować ją opychając się bezwartościowym jedzeniem?
To prowadzi do picia zbyt dużych ilości kalorii w napojach izotonicznych przed, podczas i po bieganiu. Unikaj niepotrzebnych napojów sportowych z cukrem i pij wodę podczas krótszych biegów. Niedawne badania ukazują, że cardio LSD wzmaga również zachcianki na pokarmy zawierające mnóstwo węglowodanów, a spożywanie nadmiernej ich ilości podnosi poziom insuliny, która spowalnia spalanie tłuszczu! W przypadku sportowych napojów przeładowanych cukrem – jeden krok naprzód, dwa w tył , jeśli chodzi o utratę tłuszczu.

Pragniesz prawdziwej zmiany i wyników?
Podkręć swoje kardio…dodając treningi oparte o interwały, sprinty i Fartlek. Te nieco krótsze treningi o większej intensywności spalają mnóstwo energii i nie powodują rozpadania się mięśni.

Trening interwałowy – interwały to okresy pracy o wysokiej intensywności, przerywane okresami regeneracji w spokojnym tempie. Na przykład bieganie sprintem przez 60 sekund, a następnie jogging przez 120 sekund, powtórzone osiem razy. Co interesujące, trening interwałowy zwiększa zarówno anaerobową, jak i aerobową sprawność fizyczną w tym samym czasie.

Fartlek – co otrzymasz po zmieszaniu interwałów z treningiem LSD? Fartlek, to szwedzki termin oznaczający „zabawę z prędkością”, który daje ci szansę na zmienianie prędkości i dystansów w sposób przypadkowy. Więc możesz uprawiać jogging przez minutę, następnie biegać sprintem, a później chodzić, by się zregenerować.

Dlaczego nie pójść o krok dalej ; przyspieszyć spalanie tłuszczu i przez połowę czasu nadal stosować kardio…Najlepszym sposobem na dodawanie mięśni spalających tłuszcz i zaspokojenie uzależnienia od kardio są ćwiczenia z obciążeniem, ponieważ zwiększają produkcję twojego naturalnego hormonu wzrostu, pracują nad systemem aerobowym i anaerobowym, a cały trening nie zajmie ci nawet połowy czasu, który poświęciłbyś na bieganie.
Mam nadzieję, że czytanie artykułu na temat uzależnienia od ćwiczeń kardio sprawiło ci przyjemność. Z mojego doświadczenia wynika, że dłużej nie zawsze oznacza lepiej, a zróżnicowanie intensywności jest niezwykle ważne!